İş Dünyası

Atasun Optik’ten İstihdama Destek

Atasun Optik, yıl sonuna kadar 30 yeni mağazasını hizmete açmayı planlıyor.

Kovid-19 pandemisi döneminde yatırımlarına ara vermeyen Atasun Optik, yıl sonuna kadar 11.5 milyon TL yatırım ve 30 yeni mağazayla büyümeye devam edeceğini açıkladı.

Pandemi döneminde e-ticarette yüzde 259 artış yakaladıklarını söyleyen Atasun Optik CEO’su Nihat Aydın, “2023’te Türkiye’nin en büyük perakende zincirleri arasında yer alma hedefimizden vazgeçmedik. Gerek mağaza gerekse e-ticaret yatırımlarımızı sürdürüyor, yerli üretimi destekleyerek istihdama katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Atasun Optik’in kaç şubesi var?

54 ilde 268 mağazasıyla hizmet veren Atasun Optik, yıl sonuna kadar 30 yeni mağazasını hizmete açmış olacak.

“Yerli üreticilerimiz ürün tedarikinde avantaj sağladı. Yerli üretim bize güç kattı.”

Atasun Optik olarak yerli üretim ve tedarikçilere de önem verdiklerini belirten Aydın, “Pandemi sürecinde yerli üreticilerimiz ile başarılı bir tedarik yönetimi süreci yürüttük. Bu dönemde yerli üreticiye yaptığımız yatırımlar ürün tedariki konusunda bize avantaj sağladı. 10 marka ve 450 ürün çeşidiyle yerli ürün oranımız yüzde 51’e ulaştı. Önümüzdeki dönemde bu çalışmalarımıza daha fazla ağırlık vermeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“İstihdamda yüzde 15’lik artış”

Pandemi sürecinin istihdam büyümesini etkilemediğini dile getiren Nihat Aydın, “2020 yılı için büyüme planlarımıza paralel yüzde 15’lik bir artış hedeflemiştik. Yıl sonuna kadar destek ofisimiz ve açılacak yeni mağazalarımız ile hedeflediğimiz oranda yeni ekip arkadaşlarımızı Atasun Optik ailesine katacağız” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu