İş Dünyası

Bankalar Kripto Para Uzmanı Arıyor Maaş 56 Bin TL

Kripto paralar ekonomi dünyasında tartışılırken, özel bankalar bu konuda uzman personel arayışına başladı.

Birçok banka dijital paralarla işlemi yasaklarken, yatırım bankaları özel kripto para birimleri kuruyor. Perakende bankacılık alanında kripto paralara yönelik hazırlıklar hızla devam ediyor.

İngiliz perakende bankacılık devi Lloyds Banking Group, dijital kripto para birimi uzmanlarını işe alacağını duyurdu. Bankanın Birmingham, Edinburgh veya Londra’daki merkez şubelerinde istihdam etmeyi planladığı kripto para uzmanları için belirlediği aylık başlangıç maaşı 4.920 Sterlin (yaklaşık 56.500 TL). Yıllık ikramiye ise 87.600 Sterlin olarak açıklandı.

BYP Network işe alım bilgilerine göre, Lloyds Banking Group, finansal teknoloji hizmetlerine ve mevcut piyasaya aşina olması ve kripto para birimi ve ilgili konularda derinlemesine bir anlayışa sahip olması gereken “dijital para birimi ve inovasyon üst düzey yöneticisi” için nitelikli adaylar bulmayı amaçlıyor. Kıdemli dijital para birimi veya kripto para birimi yöneticisi olarak adayın, grubun “küresel banka ortaklıkları ağına” dayalı ödeme kullanım durumları geliştirmesi ve dijital para birimi etrafında iş veya yatırım yürütmesi bekleniyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu