Belediye Başkanı’nın Kötü İstahdam Şakası

Paris’in kuzeyinde bulunan ve yüksek işsizlik oranıyla tanınan Beauvais’in Belediye Başkanı Cayeux, sosyal medyada 1 Nisan günü paylaştığı “Ikea, yakında Novapark bölgesinde mağaza açacak. Bu Beauvais’in ekonomik canlılığı ve istihdam için çok güzel bir haber.” mesajı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

İsveçli mobilya şirketi Ikea’nın şehre yatırım yapacağı ve 4 bin kişilik istihdam sağlayacağı şeklindeki açıklamanın 1 Nisan şakası olduğu anlaşıldı. Belediye Başkanı açıklamanın bu kadar yoğun ilgi göreceğini bilmeksizin yaptığı 1 Nisan şakası paylaşımı sonrası gelen tepkiler üzerine özür diledi.

RTL radyosunda katıldığı canlı yayında, aşırıya kaçan mesajı nedeniyle üzgün olduğunu dile getiren Belediye Başkanı vatandaşlardan özür diledi. Belediye olarak Ikea yönetimiyle iletişime geçip teklif götürdüklerini fakat İsveçli mobilya ve ev aletleri zincirinin sadece büyük şehirlerde mağaza açma prensibi nedeniyle bunun gerçekleşmediği bilgisini veren Cayeux, “Bu mesaj bir hataydı. Beklenti oluşturduğum kişilerden özür diliyorum.” dedi.

Fransız basını, binlerce kişinin iş beklentisi içinde olduğu kentte 4 bin kişiye istihdam sağlayacak bu tür bir yatırımın 1 Nisan şakasına konu edilmesinin vatandaşların öfkesine neden olduğunu yazdı. Beauvais Belediye Başkanı Cayeux, geçen yıllarda da tepki çeken 1 Nisan mesajları paylaşmıştı.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı