İş Dünyası

CEO Mezun Olan Öğrencilere 1000’er Dolar Dağıttı

Granite Telecommunications'ın CEO'su ve aynı zamanda milyarder bir iş adamı üniversiteden mezun olan binlerce öğrenciye 1000'er dolar hediye etti. 

Granite Telecommunications’ın kurucusu olan ve hala şirkette CEO olarak görev yapan Robert Hale, hayırsever bir milyarder olarak tanınıyor. Hale son olarak Boston Massachusetts Üniversitesi öğrencilerine mezuniyet töreninde zarf içinde biner dolar dağıttı.

Ayrıca Hale, öğrencilerden ilginç bir istekte bulundu. Her öğrencinin 1000 doların yarısını başka birine bağışlamalarını istedi. Bu sayede öğrencileri paylaşmaya teşvik eden CEO, paylaşmanın ve yardım severliğin gücüne inandığını belirtti. İş hayatında en büyük başarıların da bencillikle değil bir takım olarak fedakarlık yapıldığında geldiğinin altını çizdi.

Inseder’ın haberine göre mezuniyet töreninde 2.500 öğrenci vardı. Forbes’ın hesaplamasına göre CEO toplam 2.5 milyon dolarlık bu tutar dağıttı. Hale’in 5 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Ayrıca  Hale, Mayıs 2022’de Boston’daki Roxbury Community College’dan 150 mezuna, 2021’de ise Massachusetts’teki Quincy College’ın 490 mezununa biner dolar dağıtmıştı.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu