Google Yeni Bir Çalışan Portalı Kuruyor

Google çalışanlarının problemlerini şeffaf ve güvenilir bir şekilde iletebilmesi için yeni portal oluşturmaya karar verdi.

Şirket içinde yaşanan problemlerle sık sık gündeme gelmeye başlayan Google, yeni bir çalışan portalı oluşturmaya karar verdi. Daha önce var olan birçok farklı şikayet kanalını bir araya getirerek tek bir kanal oluşturan Google, böylece daha güvenilir ve şeffaf bir şikayet portalı kurmayı amaçlıyor.  Bu portal sayesinde Google çalışanlarıyla birlikte geçici ve taşeron personelin de taciz, ayrımcılık ve mobbing gibi konuları raporlamasının hedeflendiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Google yetkilisi, çalışanların iş yerindeki sorunları bildirmek için kullandıkları önceki yöntemlerin karmaşık  ve şeffaflıktan uzak olduğunu söyledi. Şirketin, geliştirilmiş tek bir kanala sahip olmasının daha faydalı olacağını belirten yetkili bu sayede daha fazla sorunun araştırılacağının altını çizdi.

Google çalışanlara maaş ödemesinde ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle geçen yıl 20 bin çalışanın katılımıyla protesto edilmişti.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı