İş Dünyası

İklim Uzmanı Aranıyor Maaş 62 Bin TL

Avrupa Merkez Bankası 62 bin lira maaşla çalışacak olan iklim uzmanlarını arıyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) aylık 6 bin 243 euro maaşla çalışmak üzere iklim uzmanı arıyor. Avrupa Merkez Bankası, sürdürülebilir merkez bankacılığında öncü olmak için kadrosunda iklim uzmanlarına yer vereceğini duyurdu.

İklim uzmanı pozisyonunda çalışacak olan kişi, Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim kuruluna danışmanlık görevini üstlenecek.

Aylık 6 bin 243 euro (yaklaşık 62 bin TL) maaşla çalışacak olan iklim uzmanı sürdürülebilir finans, finansal istikrar ve iklim değişikliğinin ekonomiye etkileri konusunda ECB bünyesinde çalışmalar yürütecek.

ECB yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda “İklim değişikliğiyle mücadele disiplinlerarası bir yaklaşım gerektiriyor. ECB’nin yeni İklim Değişikliği Merkezi için iklim bilimcilerin yardımına ihtiyacı var.” dedi.

Avrupa Merkez Bankası, bankanın yönetim kuruluna danışmanlık yapmak üzere aylık 6 bin 243 euro (62 bin 862 TL) maaşla çalışmak üzere iklim bilimcisi arıyor. Pozisyonda görev alacak kişi sürdürülebilir finans, finansal istikrar ve iklim değişikliğinin ekonomiye etkileri konusunda ECB bünyesinde çalışmalar yürütecek.

ECB yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda “İklim değişikliğiyle mücadele disiplinlerarası bir yaklaşım gerektiriyor. ECB’nin yeni İklim Değişikliği Merkezi için iklim bilimcilerin yardımına ihtiyacı var.” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu