İş Hayatında Mutluluk Kaliteli Uykudan Geçiyor

Araştırmaya katılan çalışanlara uyku kaliteleri, kariyer memnuniyetini ve hayata bakış açıları hakkında sorular sorarak iş hayatındaki mutluluk ve  iyi bir gece uykusu arasındaki bağlantıyı ortaya konuldu.

İş hayatında mutlu olduklarını söyleyen katılımcıların% 40’ı uyku kalitesini sekiz ile on arasında derecelendirdi. Buna karşılık, kariyerlerinde mutlu olanların sadece% 9’u uykularını bir ile üç arasında derecelendirdi. Yani kötü bir uyku düzeni ile mutlu olmak zor.
Ayrıca sağlıklı uyuyanlar da ofiste işlerinde hem daha rahat konsantre oluyorlar hem de daha fazla motive oluyorlar. İşyerinde motivasyonlarını sekizin üzerinde puan alanların% 49’u da uyku kalitesini aynı şekilde değerlendirdi. Buna karşılık, uyuyanların sadece% 3’ü uyku kalitesini üçten az olarak değerlendirirken, aynı motivasyondaki işteki motivasyonlarını değerlendirdi.

Uyku uzmanı Dr. Katharina Lederle, iyi uyumakla iş hayatında mutlu olmanın arasındaki bağlantıyı “Yeterince uyumak, konsantrasyonunuzu, hafızanızı, problem çözme becerilerinizi ve duygularınızı düzenleme becerinizi doğrudan etkiler.” diyerek açıkladı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı