İş Dünyası

LC Waikiki’den Yeni İş Modeli: LCW Steps

LC Waikiki yeni ayakkabı mağazası zinciri açacağını duyurdu.

LC Waikiki yeni bir iş modeline daha geçiş yaptığını duyurdu. LC Waikiki artık LCW Steps markası adı altında ayakkabı mağazaları açacak.  İlk mağazasını Malatya Park AVM’de açan LCW Steps; Mardin, İstanbul ve Kazakistan’da açacağı mağazalarla 2020 sonuna kadar 10 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

LC Waikiki; son yıllarda ayakkabı alanında yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin ikinci büyük oyuncusu olmuştu. Faaliyet gösterdiği yurt dışı ülkelerde de ayakkabı kategorisinde ilk üçte yer alıyor.

  • LCW Steps, kadın, erkek, çocuk ve bebek ayakkabılarında her yıl 10 binden fazla model tasarlayarak her kesimden ve her yaş grubundan müşterilerinin tüm ayakkabı ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyor.
  • LCW Steps’in zengin model skalasında aynı zamanda lisanslı ürünler de dikkat çekiyor. LC Waikiki, tüm ürün gruplarında olduğu gibi ayakkabı grubu ürünlerinde de “Ürün Sağlığı ve Güvenliği” politikasıyla müşterilerine kalite ve sağlık güvencesi sunuyor.
  • LCW Steps ayakkabı üretimini gerçekleştirirken ayak sağlığı, çevreye duyarlılık ve kalite standartlarını gözeterek “3 aşamalı LC Waikiki Ayakkabı Test Protokolü” ne uygun hareket ediyor. Ayakkabıların üretime başlamasından önce tüm bileşenler ilk aşamada ekolojik ve fiziksel testlere tabi tutuluyor. İkinci aşamada ise deneme üretimindeki numune ürünler test ediliyor. Üçüncü aşamada müşterilerle buluşmaya hazırlanan ürünler son kez testten geçirilerek, raflarda yerini alıyor.

Yerli Üretim İle Hem İstihdama Hem de İhracatla Birlikte Ekonomiye Destek Sağlayacak

LCW Steps ürünlerini, kendi bünyesinde yer alan tasarım ve ürün geliştirme ekipleriyle, 47 ülkedeki farklı müşteri ihtiyaçlarını dikkate alarak tasarlıyor ve üretimi ağırlıklı olarak Türkiye’de yapıyor.Ülkemizdeki ayakkabı sanayinin endüstrileşmesine, bu alanda istihdam yaratılmasına destek veren LC Waikiki, aynı zamanda ayakkabı ihracatı yoluyla da ekonomiye katkı sağlıyor. LCW Steps’in son 3 yılda ayakkabı sektöründe yaptığı alımlarla ekonomiye katkısı 1 milyar TL seviyesini aştı. Aynı zamanda açacağı mağazalar ve üretim tesisleriyle de iş gücüne destek de bulunarak istihdama katkı sağlıyor.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu