İş Dünyası

Linkedin Sesli İsim Özelliği Nasıl Kullanılır?

Linkedin listenizdeki kişilere, adınızın nasıl telaffuz edileceğini gösterebilmeniz için 10 saniyelik ses klipleri kaydetme özelliği ekledi.

Global iş görüşmelerinde adayların ve iş profesyonellerinin en sık yaşadığı streslerin başında telaffuz problemleri geliyor. Profesyoneller özellikle global mecralarda networklerine ekledikleri farklı kültürden kişilerin isimlerini doğru telaffuz edemeyebiliyor ve ortaya ilginç durumlar oluşabiliyordu. Profesyonel iş ağı Linkedin bu konuda sıkıntı yaşayan kullanıcılarının sesini duydu ve duruma el attı.

Profesyonel global network oluşumunda kullanıcılara destek sağlamak amacıyla özelliklerini yenisini ekleyen Linkedin de ağınızadaki kişinin isminin yanındaki sembolü tıklayarak ismin doğru telaffuzunu dinlemek artık mümkün olacak.  Kullanıcılar profillerini düzenleme seçeneğini kullanarak isimlerinin okunuşunu kendileri seslendirebilecek. Bu özelliğin özellikle çok uluslu profesyonel network geliştirmede kullanıcıların birbirleriyle ilk kez konuşurken garip veya profesyonel olmayan hatalarını en aza indirmek için başarılı bir yöntem oldu.

Sesli isim özelliği nasıl aktif hale getiriliyor?

Linkedin’in sesli isim özelliğinde kayıtlar yalnızca Android ve iOS’ta LinkedIn’in mobil uygulamaları aracılığıyla eklenebiliyor. Kaydedilen kayıtlara ise hem mobil hem de masa üstünden erişim sağlanabiliyor.

Linkedin sesli isim özelliğinde bir kayıt eklemek için, mobil uygulamadaki profilinize gitmeniz, Profili Görüntüle’yi, ardından Düzenle’yi ve Ad telaffuzunu kaydet” e tıklamanız yeterli. Adım adım yapacağınız diğer talimatları burada bulabilirsiniz.

LinkedIn - News gets a simple but great innovation

İzlediğiniz adımların ardından kayıt tuşuna basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 10 saniye olarak önerilen kaydınızı beğenmediğiniz takdirde silip, tekrar yükleme yapabilirsiniz. Kayıt bittikten sonra kullan butonunu seçerek, profilinizde görünür kılabilirsiniz.

linkedin

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu