Patrona Ulaşamayan Çalışanlar İnternet Sitesinden Duyuru Yayınladı

İstanbul’da faaliyet gösteren, dört ilde sekiz şubesi olan etiket imalatçısı ve kırtasiyeci şirket, bir süre önce faaliyetlerini durdurdu. Şirket sahibi şirket durumunun bozuk olduğunu çalışanlarına SMS mesajı ile bildirdi. SMS mesajının ardından şirketin sahibi ve yöneticisine ulaşamayan çalışanlar çareyi şirketin internet sitesine not yazmakta buldu.

Şirket çalışanları tarafından internet sitesine koyulan mesajda şirketin maddi zorluklar nedeniyle ticari faaliyetlerine son verdiği belirtildi. Açıklamada aynı zamanda şirket yöneticilerine ulaşılamadığı da söylendi.

Şirketin kurumsal internet sitesinde çalışanlardan Serkan Kayabaşı’nın isminin olduğu şu mesaj yayınlandı: Şirketimizde ani maddi zorluklar nedeniyle batak vermiş bulunuyoruz. Şirket yöneticilerimize ulaşamıyoruz. Sistemi ve e-postaları kötüye kullanım olmaması amacıyla ben durdurdum. Bilgileriniz ve bütün veriler hepsi yedekli bir şekilde güvencem altındadır.

Etiket Sanayicileri Derneği Başkanı Aydın Okay alacaklı firmalardan Jupiter’in mali durumunun bozuk olduğunu duyduğunu söyledi fakat konuyla ilgili daha fazla bilgisi olmadığını iletti.

Sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Jupiter Barkod ve Kırtasiye A.Ş. çalışanı Serkan Kayabaşı ekip arkadaşlarının olayın şokunda olduğunu şirkette işlerin düzgün gittiğini söyledi. Kayabaşı,”Şubeler kapalı olduğu için firmaya giremiyoruz. Patronlar bazı makinaları yanında götürdü. Ayrıca ticari faaliyetleri çok düzgün giden bir şirketti. Çevresinde falan çok imrenilen çok fazla faaliyetleri takip edilen, çok hızlı büyüyen, patronu da şirkette ve piyasada çok iyi tanınan birisiydi” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı