Tesla Borsadan Çekiliyor Mu?

Amerika merkezli uluslararası elektrikli araba üreticisi Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla’nın New York borsasından çekilme ihtimalinin olduğunu belirtti. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla’yı hisse başına 420 dolardan borsadan çekmeyi planladığı bilgisini paylaştı. Daha sonra konuyla ilgili olarak çalışanlarını e-mail yoluyla bilgilendirdi. 

Tesla’nın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre karar henüz net değil. Elon Musk, şirketin borsadan çekilmesi ile birlikte Tesla’nın en iyi şekilde yönetileceğini düşünüyor. 

“Dikkatimiz dağınık”

Son zamanlarda Tesla’nın borsa hisselerinin yüksek dalgalanmalara maruz kalması sebebiyle borsadan çekilmeyi planlayan Elon Musk, bu durum sebebiyle hissedar olan çalışanların dikkatinin çok dağınık olduğunu vurguladı.

Şu anda halka açık bir şirket olan Tesla’nın çeyrek bilançosunun alınan kararlar üzerinde büyük baskı oluşturduğunu belirten Musk, alınan kararların her zaman uzun dönemde olmadığını da vurguladı. 

Hisse başına 420 dolar

Tesla borsadan çekilse bile bütün hissedarların firmada yatırımcı olarak kalmasını isteyen Elon Musk, hisslerini satmak isteyenlere 420 dolar ödeme yapılacağını belirtti.

Şirketin borsadan çekilip çekilmeyeceği konusunda bütün hissedarların onayının alınacağını belirten Musk, gelecekteki büyüme planlarının daha yavaş ve öngörülebilir olacağını, istenen düzeye ulaşıldığında şirketin tekrar borsada işlem görmeye başlayabileceğini belirtti. 

Hisse işlemleri kısa bir süreliğine durduruldu

CEO Elon Musk’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama üzerine hisse işlemleri Nasdaq Teknoloji Endeksi tarafından 21.10’da durduruldu. 

1,5 saat sonra hisselerin yeniden işlem görmesine izin verildi ve şirketin hisse başına değeri %11 primle 397,57 dolar olarak tanımlandı. 

 

 

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı