İş Dünyası

Uzaktan Çalışma Şehirlerin Ve Konutların Yapısını Değiştirmeye Başladı

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Andıç, uzaktan çalışmanın şehir ve konut yapılaşmasını değiştireceğini söyledi

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, pandemi ile başlayan ve bazı şirketlerin kalıcı olarak geçtiği uzaktan çalışma sisteminin yaşam koşullarını ve konaklama anlayışını değiştirdiğini söyledi. Artık ev satın almak isteyenlerin çalışma odası olan, geniş ve çok balkonlu, doğayla iç içe yapıları tercih ettiğini açıkladı. 

Andıç, önümüzdeki süreçte şehrin dışında yaşam başlayacağını ve yayvan bir yapılaşma olacağını öngördüklerini söyledi. İnsanların doğayla, yeşille, toprakla iç içe yaşam şekline yöneldiklerini bununda toplu taşımadaki yoğunluğu azaltacak.

Büyük İş yerlerine  Yakın Konaklama

Belki yakın gelecekte ‘3 gün tatil, 4 gün’ çalışma hayatı olabilir. Yaşam daha uzak noktalarda, doğayla daha iç içe olduğundan çalışanlar için ofis günlerinde iş yerlerine yakın konaklama alanları ihtiyacı doğacak. İnsanlar bir yurt veya otel gibi çalışma günlerinde konaklayıp tatil günlerinde kendi evlerine dönebilir.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu