İş Dünyası

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Mu

Velileri ve öğrencileri olduğu gibi eğitim öğretim dünyasında çalışanları da yakından ilgilendiren okullarda yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine dair karar açıklandı.

Pandemi ile birlikte yüz yüze eğitime verilen araların ardından yeni eğitim öğretim dönemine yönelik kararın ne olacağı merakla bekleniyordu. Velileri, öğrencileri ve eğitim öğretim alanında çalışanları yakından ilgilendiren yüz yüze eğitime dair kararı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Okullarımızı 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açacağız” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kabine Toplantısı’ndan sonra yüz yüze eğitime başlama kararının alınmasından sonra, 6 Eylül’de ‘Yüz yüze tam zamanlı eğitimin başlayacağını’ duyurdu.

Bakan Özer, tüm kademelerde 6 Eylül’de okulların başlayacağını açıkladı. Okullarda eğitim ders saati azıltılmadan başlayacak, yüz yüze eğitim tam zamanlı olarak aksi gerekmediği sürece devam edecek.

Bakan Özer, yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili şunları söyledi:

“6 Eylül’de tüm kademelerde haftada 5 gün, yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece tam zamanlı yüz yüze eğitimi sürdürmek.

Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

1 Eylül-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize yönelik uyum eğitimleri yapılacak.

Öğretmenlerimizin en az bir doz aşılanma oranı dün itibarıyla yüzde 80,34, iki doz aşılanma oranı ise yüzde 69,73’tür.”

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu