İşveren Markası

Akbank’tan “Rol Model Akbanklı Kadın Programı”

Akbank, kadının iş hayatında ve toplumdaki yerinin güçlendirilmesi ve daha görünür olması gerektiği inancıyla Rol Model Akbanklı Kadın Programı’na başlıyor.

Akbank, toplumda ve iş yaşamında kadınların seslerinin daha güçlü duyulmasını ve hayallerinin fark yaratacak hikâyelere dönüşmesini desteklemek için Rol Model Akbanklı Kadın Programı’nı hayata geçirdi. Kadınların bakış açılarının ve yetkinliklerinin geliştirilerek kendilerine farklı hedefler belirlemelerine ve bu yolda ilerlemelerine destek olmayı amaçlayan banka, mentorluk süreci ile sürekliliği olan bir rol model ağının oluşmasını hedefliyor.

Programın açılış etkinliğinde konuşan Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Akbank olarak kadınların iş hayatında ve toplumdaki yerinin güçlendirmesini çok önemsediklerinin altını çizerek, programla ilgili şu bilgileri paylaştı:

Biz Akbanklı kadınlar olarak ne kadar güçlü olduğumuzu biliyoruz. Bunu daha da sağlamlaştırmak adına her sürecimizi yakından takip ediyor ve geliştiriyoruz. Şimdi bu yaklaşımımızla topluma da fayda sağlayabilmek için Rol Model Akbanklı Kadın Programı’na başlıyoruz. Herkese ilham olacak kadın hikâyelerini beraber ortaya çıkarmayı ve bu hikâyelerden güç alarak toplumda dönüşüm için kelebek etkisi yaratmayı istiyoruz.

Kapsayıcı bir toplum olmak adına hayal ve ideallerini paylaşan Akbanklılar arasından 20 arkadaşımız programın ilk katılımcıları oldu. Dört modülden oluşan ve 6 ay sürecek eğitim programının sonunda rol model Akbanklı kadınların toplumsal cinsiyet eşitliği adına yeni projeler geliştirmelerini mentorluk yapmalarını ve değer ağı oluşturmalarını hedefliyoruz. ”

Programın açılış etkinliğinde 2004-2020 döneminde UNESCO Cinsiyet Eşitliği Bölümü’nün direktörlüğünü yürütmüş ve merkezi Barcelona’da olan Digital Future Society tarafından 2020 yılının teknolojideki on kadın liderinden biri seçilen Gülser Corat da konuklar arasında yer aldı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine kendi tecrübelerinden de bahseden Corat, kadının temsilinin artırılmasına yönelik çalışmalarla farkındalığın geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu