İşveren Markası

BNP Paribas Cardif’te Kadınların Yönetimdeki Oranı Yüzde 50’ye Yaklaştı

2019 yılında Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne de imza atarak cinsiyet eşitliğini üst seviyeler taşıyan BNP Paribas Cardif, kadınlar tüm çalışanlar içinde yüzde 56 gibi yüksek bir orana sahipken, kadın yöneticilerin oranı da yüzde 50’ye yaklaştı.

Kadınların iş hayatındaki yerini güçlendirme ve kadın istihdamına katkı sağlama misyonları doğrultusundaki çalışmalara önem verdiklerini vurgulayan BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceren Höbek Semayiş, bu kapsamdaki toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları arasında Kadını Güçlendirme Prensipleri’nin yer aldığını belirtti.

NP Paribas Cardif Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla da kadınları destekleyen toplumsal gelişim projelerinde gönüllü olduklarını dile getiren Ceren Höbek Semayiş, TEV ve Buldan Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarıyla yürüttükleri iş birliklerinde özellikle kız öğrencilerin desteklendiğini söyledi. Semayiş, toplum içinde kadınları desteklemek amacıyla çeşitli maratonlarda STK’lar adına bağış toplanmasının yanı sıra Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı İşletmesi Nahıl ortaklığıyla kermesler düzenlediklerini de sözlerine ekledi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu