İşveren Markasıİnsan Kaynakları

Dünya’nın En İyi 5 İşveren Markası Videosu

Dünya çapında adından en çok söz ettiren işveren markası örnekleri

Tüm Dünyada yetenek piyasasının gittikçe daralmasıyla birlikte firmalar işveren markası çalışmalarına her geçen gün çok daha fazla yatırım yapıyor. İşveren markası çalışmalarıyla işe alım ve eğitim maliyetlerini düşürmeyi hedeflemenin yanı sıra firmalar, iyi yetenekleri de etkileyerek bünyelerine kazandırmaya çalışıyorlar. İşveren markası iletişiminin önemli adımlarından biri ise işveren markası videoları çekmek. Her şirket kendi bütçesine göre bir takım videolar çekiyor. Ancak öyle şirketler var ki yaratıcı ajanslarla birlikte yaptıkları işveren markası filmleri sayesinde rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.  İşte şimdiye kadar en çok beğenilmiş 5 işveren markası filmi;

5-Samuel Adams

ABD merkezli bir bira üreticisi olan Samuel Adams işveren markası filminde “Her günü Cuma günü gibi yaşıyoruz!” sloganıyla çalışanlarına mutluluk ve samimiyet vaat ediyor. İş yerinde tutkulu ve neşeli olmanın ön plana çıktığı videoda aynı zamanda şirketin büyüklüğüne de vurgu yapılıyor. Kurumsal çizgilerin olmadığı bu video genç yeteneklerin oldukça ilgisini çekmiş gibi gözüküyor.

4- Heineken

Heineken’in işveren markası kampanyası izleyicide heyecan yaratacak bir video tasarlanmış.  Zekice ve eğlenceli bir işveren markası videosuna imza atan Heineken oldukça maliyetli bir işe girmiş gibi gözüküyor. Aynı zamanda çalışanlarının baş rolünü oynadığı kısa eğlenceli videolarda çeken firma çalışma ortamını mümkün olduğu kadar neşeli bir ortam olarak göstermeye çalışıyor.

3-General Electric

Köklü bir firma olan Genaral Electric hayal gücünün ötesine vurgu yapıyor. bir çalışanın çocuğunun gözünden Genarel Electric dünyasının anlatıldığı video film başarılı işveren markası  videoları arasında yer alıyor.

2-Barcalays

Dünyanın en büyük bankalarından birisi olan Barcalays, banka denince akla gelen sıkıcı ve yoğun iş ortamı düşüncesini yıkmak için işveren markası filmlerinde mizahi öğelere yer veriyor. Yaptığı işveren markası videoları ile adından sıkça söz ettiren Barcalays işveren markası filmlerinden sonra hedef kitlesinden gelen başvuruların attığı yönünde.

1-Google

Prodüksiyon ve harcanan maliyet açısından hiçbir şirket şimdilik Google’lı geçemeyecek gibi duruyor. Çünkü Google Holywood ile ortak çalışarak işveren markası filmi yarattı. Filmde gerçek Google çalışanları da yer alırken film alt metinde Google’da çalışmanın muhteşem bir duygu olduğunu seyirciye yansıtıyor.

 

İLGİLİ İÇERİKLER

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu