İşveren Markasıİnsan Kaynakları

Elon Musk Şirketlerinin İşveren Markasını Zedeliyor

Elon Musk'ın Twitter'da ve Tesla'da patronluk taslaması işveren markasına zarar verirken birçok yetenekli çalışanı kaybetmesine neden oldu.

Yaklaşık on yıl önce teknoloji dünyasındaki her çalışan Elon Musk ile çalışmanın hayalini kuruyordu. Musk’ın yaratıcı ve farklı bakış açısı başta yazılımcılar olmak üzere birçok insanı cezbediyordu. Musk’ın şirketlerine iş başvuruları yapıyordu. Ancak Musk’ın son zamanlardaki tutumu sahibi olduğu şirketlere çok ağır zararlar vermeye başladı.

Son olarak The Wall Street Journal’da yer alan habere göre Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesinden sorumlu yöneticisi AJ Brown Musk’ın tutumunu eleştirerek istifa etti. Brown, son bir hafta içinde şirketten istifa eden ikinci güvenlik şefi olurken, bu süreçte önemli pozisyonlardaki bir çok çalışan Twitter’dan istifa etmişti.

Geçtiğimiz yıl Elon Musk devraldığından beri çok sayıda kullanıcı ve reklam verenler tabiri caizse Twitter’dan uzaklaşmaya başlamıştı. Ancak şirketi ayakta tutan yıldız çalışanların Twitter’dan ayrılası, şirketi daha kötü günlerin beklediğinin bir habercisi olabilir. Çünkü Twitter’dan ayrılan yönetici sayısı artmaya devam ediyor. AJ Brown’un görevinden ayrıldığı haberi, Twitter’ın güvenlik şefi Ella Irwin’in istifa kararından kısa bir süre sonra gelmişti.

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu