İşveren Markası

İngiltere’nin En İyi işverenleri Belli Oldu

Great Place to Work Birleşik Krallık’taki en iyi işyerleri listesini yayınladı. Farklı metodolojilerle hazırlanan liste çalışan bağlılığı konusunda mesafe kat eden şirketleri içeriyor.

Ayrıca LinkedIn de 28 Nisan Çarşamba günü , Birleşik Krallık’ta En İyi Şirketler 2021 listesini yayınladı.

Yayınlanan en iyi iş yerleri listesi, iş arayan potansiyel profesyoneller için önemli bir kaynak olarak görülüyor. Açıklanan listeye göre 2 farklı kategoride şirketler şu şekilde oldu;

1. Barclays

Mali hizmet şirketi Barclays, yeni bir uzaktan çalışma sistemini verimli bir şekilde kurduğu için övgüyle karşılandı ve 2020’de çeşitlilik ve kapsayıcılığa odaklanmaya devam etti. Ayrıca, kadınların ve yeterince temsil edilmeyen etnik azınlık gruplarının temsilini ölçmek ve iyileştirmek için yeni yollar oluşturmaya ilişkin ilk raporunu yayınladı.

2. Tesco

2020, süpermarket çalışanlarının salgın sırasında ön cepheye adım attığını gördü. Tesco, çevrimiçi alışverişin büyümesini desteklemek için bu yıl 50.000 geçici personel işe aldı ve 16.000 kalıcı rol oluşturdu. Ayrıca zihinsel sağlık araçlarını çalışanlara ücretsiz olarak sundu ve personelin bilgilendirilmesi için bölüm yöneticileri arasında etkili iletişim sağladı.

3. Natwest

Ülkenin tanınmış bankacılık grubu, ülke genelinde hibrit bir çalışma modelini benimseyerek salgın sırasında esnekliği hızla geliştirdi. Ayrıca, bankanın web sitesi ve çağrı merkezi ekiplerinin artan sorgu hacmiyle başa çıkmasına yardımcı olmak için teknolojisini uygulamaya ve geliştirmeye odaklandı.

İlk on sırayı, muhasebe firması PwC UK, yönetim danışmanları Deloitte UK, Sainsbury perakende, EY muhasebe, Upwork İnternet sağlayıcısı ve BBC yayın medyası takip etti.

Best Workplaces 2021 listesinde 1000’den fazla çalışanı olan markalar için süper büyük kategoride çalışılacak ilk üç şirket olarak şu şirketler sıralandı:

1. Hilton

Otelcilik şirketi, pandemiyi yönetmek ve atlatmak için çeşitli yenilikler geliştirdi. Lysol ve Dettol ile işbirliği içinde “Hilton CleanStay” adlı dahili bir strateji başlattı. Virüsten etkilenen çalışanlara yardımcı olmak için Ekip Üyesi Yardım fonlarını etkinleştirdi. Ayrıca işe alma motorunu, izinlerden ve işten çıkarmalardan etkilenen ekip üyelerini Hilton’daki iş fırsatlarıyla birleştirecek şekilde yeniden yapılandırdı. Topluluk kaynak gruplarının yanı sıra bir çalışan tanıma planı uyguladı.

2. Cisco

Teknoloji firması Cisco zaten evden çalışacak donanıma sahipti. Kapasitesini 10 gün içinde 140.000 uzaktan çalışan ve yükleniciye çıkarmıştır. Ayrıca, sorunsuz bir geçiş sağlamak için çalışanların ekipmana ve BT desteğine erişimini iyileştirdi. Cisco, düzenli sanal check-in’ler ve zihinsel ve tıbbi sağlık misafirlerinden gelen girdilerle çalışan refahına odaklandı.

3. Salesforce

Salesforce, Covid-19’un iş operasyonları üzerindeki etkisini ele almak için küresel kriz ve bölgesel olay yönetimi ekibini hızla başlattı. Personel için kişisel sağlık, uzaktan çalışma ve siber güvenlik hijyeni konusunda kaynaklar yarattı. Aile bakımı izni, Covid-19 ile ilgili ödemeler ve izolasyon desteği dahil olmak üzere çalışanlara sağlanan faydaları genişletti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu