İşveren Markası

İş Dünyası Çalışanları Ofislere Geri Çağırmaya Başladı

Pandemi nedeniyle uygulanan uzaktan çalışma sisteminin sonuna mı geliniyor? Morgan Stanley çalışanlarını ofise geri çağırdı.

Kitlesel aşılama çalışmalarında ülkeler önemli bir aşama kaydetti. Bunun ardından da dev şirketler uzaktan çalışma sistemini sona erdirmeye başlayacağını duyurmaya başladı.

Dünyanın dev bankalarından Morgan Stanley CEO’su James Gorman çalışanların eylül ayında New York ofisine dönmelerini istedi. Çalışanların büyük bir bölümünün bankanın Manhattan’da bulunan merkez ofisine dönmediği takdirde “hayal kırıklığına uğrayacağını” söyleyen James Gorman katıldığı bir sanal konferansta analistlere ve yatırımcılara yaptığı açıklamada, “New York’ta maaş almak istiyorsanız, New York’ta bulunmanız gerekiyor” dedi.

Wall Street’in geri kalanı gibi Morgan Stanley’in yaklaşık 70 bin çalışanı pandemi döneminde uzaktan çalışma sistemine geçti. Ancak son haftalarda rakip bankalar JPMorgan Chase & Co ve Goldman Sachs dönüşümlü bir sistemle çalışanlarını ABD’deki ofislerine çağırmaya başladı.

RTE’nin haberine göre, Gorman bankanın ofise dönüş politikalarının lokasyona göre değişiklik göstereceğini söyleyerek, bankanın Hindistan’daki 2 bin çalışanının bu yıl ofise dönmeyeceğinin altını çizdi. Bu hafta itibarıyla Hindistan’da 29 milyonun üzerinde korona virüs vakası bildirildi.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu