İşveren Markası

L’Oréal Türkiye’den Ebeveynlik İzni Manifestosu

L’Oréal Türkiye, “önce insan” yaklaşımı ile hazırladığı “Ebeveynlik İzni Manifestosu”nu yayınladı. Tüm ebeveyn çalışanlarını duygusal olarak anlayarak bu süreçte her zaman onların yanında olacağının sözünü veren şirket, kapsayıcılık ve hakkaniyeti odak noktasına alan manifesto kapsamında ebeveynlik yolculuğundaki çalışanlarına işindeki özlük haklarının, pozisyonlarının, terfi ve gelişim süreçlerinin etkilenmeyeceğinin; hiçbir şekilde negatif ayrımcılığa maruz kalmayacağının taahhüdünü veriyor.

L’Oréal Türkiye anne baba dostu politikaları şu şekilde;

  • Yasal doğum izni 16 hafta iken L’Oréal Türkiye’de 18 hafta olarak uygulanıyor.
  • Yasal babalık izni 5 gün iken L’Oréal Türkiye’de 6 hafta olarak uygulanıyor.
  • Güçlü bir geleceğin güçlü ebeveynlerle inşa edileceğini savunan L’Oréal Türkiye’de, ebeveynlerin ve yeni aile üyesinin sağlığı için ücretsiz çalışan destek programı uygulanıyor.
  • Ebeveynliğe adım atacak çalışanlar için ilk yardım eğitimi sunan L’Oréal Türkiye’de, ebeveynlik izni boyunca da her zaman eğitimlerden yararlanma imkânı sağlanıyor.
  • Ebeveynlik izni öncesinde ve sonrasında ihtiyaç dahilinde aileye rehberlik edecek “ebeveyn buddy”ler ile ebeveynlerin deneyimlerini ve yaşadıklarını paylaşması sağlanıyor.
  • Yeni bir hayata adım atılan bu özel dönemde mutluluğu paylaşabilmek için L’Oréal Türkiye ayrıca, bebek hediye paketi hediye ediyor ve doğum yardımı sunuyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu