New York Apple Mağazaları Kapatıldı

Dünyada Omikron varyantı paniği yaşanıyor. Ülkeler ve şirketler tedbirlerini almaya başladı. Apple, New York'taki mağazalarını kapattı.

ABD’de artan Omikron varyantı nedeniyle ülke yönetimi ve şirketler sert tedbirler almaya başladı. ABD Başkanı Joe Biden, hızlı bir vaka artışına karşı hazırlıklı olduklarını belirterek “Hazırlıklıyız ve insanların hayatını kurtarmak için neyin gerekli olduğunu biliyoruz” dedi.

ABD’li teknoloji şirketi Apple, artan korona vakaları nedeniyle New York’taki mağazalarını kapatma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada, müşterilerinin internet üzerinden alışveriş yapmaya devam edebileceklerini kaydetti.

Eyalet valilerinin toplantısına dün bir video bağlantısıyla katılan Biden, Kovid-19 testi eksikliğine karşı önlemlerin yolda olduğunu ifade ederek daha fazlasının yapılması gerektiğinin de altına çizdi. Biden, Omikron varyantı nedeniyle paniğe kapılmaya gerek olmadığını da savundu.

Biden’a danışmanlık yapan immünolog Antony Fauci ise ABD’de baskın varyant haline gelen Omikron kaynaklı vakaların daha da artmasını beklediklerini söyledi.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu