İşveren Markası

Siemens’in İşveren Markası Gençler İçin Revize Edildi

Genç yeteneklere ulaşmak için işveren markasında yeni bir yapılanmaya giden Siemens’te hedef gençlerin gözündeki “gelenekçi ve hantal” firma algısını yıkmak.

Teknoloji devi Siemens, genç yeteneklere daha kolay ulaşmak için işveren markasında yeniden yapılanmaya başladı. Siemens işveren markası çalışmaları ile gençlerin gözündeki hantal ve gelenekçi şirket algısını yıkmaya çalışacak. İşveren markasındaki dönüşüm için işveren markasından sorumlu başkan yardımcılığına  Rosa Riera dönüşüm hakkında açıklamalarda bulundu.

Çalışanlar eskisi gibi değil!

İşveren markasındaki yapılanmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Riera, aynı sektörde bile olmadıklar Baidu, Tencent, Google gibi firmalarla genç yetenekler için rekabet etmek zorunda olduklarının altını çizdi.İnsanların artık bir yere aidiyet hissetme duygularının çok zayıfladığını belirten Riera ‘Ben Siemens’im’ demenin gençler için kolay olmadığını vurguladı. Siemens’teki kurumsal algıyı ve gelenekçi iletişim dilini değiştirmeye çalıştıklarını belirten Riera, eğer bu değişimi yapamazlarsa  genç yetenekleri rakiplerine kaptırabileceklerinin altını çizdi.

Riera, “Gençler iş yerinde sadece çalışmak değil aynı zamanda kendileri olmak istiyorlar. Artık kimse iş yerinde olmadığı bir karaktere bürünmek istemiyor.”

Dünya çapında bir şirket olmanın genç yetenekleri kazanmak konusunda bir avantaj sağlamadığını belirten Riera, gençleri uluslararası bir şirkette çalışmayı artık önemsemediklerini sözlerine ekledi. Eskiden uluslararası bir firmada çalışanın aynı zamanda dünyayı gezmek için bir fırsat olduğunu söyleyen Rieara artık farklı ülkelerde tatil yapmanın çok kolay olduğunu belirti.

VR ile gençlere Siemens’i anlatıyoruz.

Üniversitelere gittiklerinde Siemens’te çalışma duygusunun gençlere geçmesi için sanal gerçeklik(VR) teknolojisinden yararlandıklarını belirten Riera, bunun çok samimi bir yöntem olduğunu belirtti.

Riera ayrıca “VR kullanıyoruz çünkü çok samimi bir durum. Bu sayede üniversitedeki gençler Siemens’te çalışmanın nasıl bir duygu olduğunu deneyimleye biliyorlar. Böylece ön yargılarının kırılması daha kolay  oluyor.” dedi.

İnsanların VR teknolojisine erişiminin henüz kolay olmadığını belirten Riera bu sayede bu teknolojiyi deneyimlemek isteyenlerinde dikkatini çekiyoruz diyor. Ayrıca Siemens’te çalışan hikayelerinin paylaşıldığı bir uygulama olduğunu belirten Riera bu gerçek hikayeler sayesinde daha fazla insana ulaştıklarını ve işveren markasının etki alanını genişlettiklerini belirtti.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu