İşveren Markası

Türkiye’nin İlk İç İletişim Uzmanlık Eğitimi 25 Mayıs’ta Başlıyor

Günümüzde büyük ve küçük ölçekli pek çok organizasyon için kurum kültürü ve iç iletişim, yönetim ekiplerinin stratejik konularından biri haline geldi. İnsan kaynakları sorumluluklarının yanında, artan aşırı rekabetle gerçekçi bir işveren markasına zemin hazırlayacak çalışma ortamının hem fiziki hem de psikolojik durumunu iyileştirmek, çalışanlara iyi deneyimler yaşatmak, beklenen davranış değişikliklerini gerçekleştirmek ve tabi ki yeteneği çekip elde tutmak gibi pek çok anlamlı amaç da İK profesyonellerinin ajandalarına eklendi.

İç iletişim, çalışan bağlılığı, insan kaynakları ve işveren markası profesyonelleri için hazırlanan ve  kurumlarında fark yaratmak isteyen profesyonellere bu alanda ilk kez verilecek eğitimde “İş en iyi yapanından öğrenilir” felsefesi ile İç iletişim ve kurum kültürünün yönetimine dair metot, teorik bilgi ve uygulamalar ajans gözü ile profesyonellere paylaşılacak.

Türkiye’nin ilk iç iletişim ajansı BİS tarafından verilecek eğitimde, Dünyadaki trendler ve HR Marketing örneklerinin paylaşılmasının yanı sıra, yapılacak atölye çalışması ile de katılımcılar kendi projelerini de oluşturabilecek.

int com gamer

Çalışanlara ürün dağıtmak iç iletişim değildir!

Internal Communication Gamer Eğitimiyle ilgili konuşan Elif Hacıhaliloğlu Şanlıer eğitimle ilgili şunları söyledi;

Diğer tüm görevlerinin yanında iletişim, çalışan bağlılığı gibi konular üzerinde de çalışan İnsan Kaynakları departmanları bu süreçleri yönetirken genellikle ihtiyaçlarını kendi içlerinde çözme refleksi geliştiriyor ve profesyonel destek alma konusunda tedirgin olabiliyorlar. Nereden nasıl başlanması ve sonrasında nasıl yönetilmesi gerektiği pek de bilinmeyen bir yolculuğa çıkıyorlar. Sonuçta hepimizin gördüğü şekilde özgün olmayan genellikle başkasından esinlenilmiş işler, bir hikayesi ve felsefesi olmayan söylemlerle karşılaşıyoruz. Bu duruma müdahale etmek ise oldukça zor. Bu sebeple doğru başlamak, strateji kurmak ve oyunu bu strateji üzerinden yönetmek, işin inceliklerine hakim profesyonellerin sayısını arttırmak için bu eğitimi hazırladık. Devamı da gelecek bu eğitim bizim için aynı zamanda işimize olan sevgimizle kendimize biçtiğimiz bir misyon anlamını da taşıyor. Bu eğitim özelinde bizimle aynı düşüncede pek çok kişi ile etkileşim haline girecek olma fikri beni şimdiden heyecanlandırıyor.

Katılımı kontenjanla sınırlı eğitime başvurular 17 Mayıs’a kadar devam edecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu