İşveren Markası

Yolcu 360 Çalışanları Şirkete Ortak Oldu

Yolcu360, noter huzurunda gerçekleşen törenle, aktif çalışan tüm ekibine şirketin hisselerini dağıttı.

Yolcu360, her yıl düzenlediği şirket etkinliğinde bu yıla özel noter huzurunda bir tören organize ederek tüm çalışanlarına bugünkü değeri 50 Milyon TL’yi geçen hisse paylarını dağıttı. Tüm çalışanların katıldığı törende Yolcu360 CEO’su Umut Yıldırım; 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle tüm çalışma arkadaşlarının şirkete ortak konumuna geçtiklerini ve bu kararın Yolcu360’ın şirket kültürünün ve inandıkları değerlerin bir sonucu olduğunu söyledi.

Çalışanların şirkete ortak olması için Yolcu360’a özel model geliştirildi

Umut Yıldırım, çalışanların şirkete ortak olma süreci için kendi geliştirdikleri ve başka şirketlere de ilham olmasını istedikleri yeni bir model hayata geçirdiklerini, bunun için Yolcu360 İnsan Kıymetleri Direktörü Ayşe Kirman liderliğinde finans, hukuk, muhasebe birimleri ve şirket ortaklarının dahil olduğu 6 aylık bir çalışmanın sonucunda yeni modelin ortaya çıktığını ifade etti. Çalışanların Yolcu360’ta geçirdikleri süre, aldıkları görev ve sorumlulukları da dikkate alınarak ve toplamda 4 yıl şirkette çalışma şartı doğrultusunda süreç ilerletildi. Yıldırım, çalışanların yüzde 93’ünün Yolcu360’ın harika bir işyeri olduğunu düşündüğünü ve çalışan devir hızının zaten çok düşük olduğunu belirterek, “Misafir mutluluğu saplantımızın karşılığını nasıl aldıysak, yüksek bağlılık oranına sahip olmanın karşılığını da tüm çalışanlarımızla birlikte alacağız” dedi.

Yetenek yönetiminin küresel başarının kilit noktalarından biri olduğuna dikkat çeken Yıldırım, Yolcu360’ın her süreçte olduğu gibi yetenek yönetimi konusunda da özgün ve insan odaklı bir sistem geliştirdiğini söyledi. 2022 itibariyle Yolcu360 ekibine katılan herkesin şirketin ortağı olma şansı olduğunu ve  Yolcu360’ta çalışmak isteyen sayısının her geçen gün artmasından çok mutlu olduklarını, Yolcu360’ın güncel ilanlarını adayların mutlaka takip etmesini önerdiğini de sözlerine ekledi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu