Atamalar

Saxo Capital Markets Türkiye’nin Ülke Başkanlığı’na Getirilen İsim Belli Oldu

Online işlem ve yatırım uzmanı Saxo Bank, atamayı bugün açıkladı ve Divanlıoğlu’nun Saxo Bank Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkanı Emmanouil Lemonakis’e bağlı çalışacağını duyurdu.

Savaş Divanlıoğlu’nun katılımından dolayı çok heyecanlı olduğunu dile getiren Emmanouil Lemonakis, atamayla ilgili değerlendirmelerde bulundu: “Finans piyasalarının hem bireysel hem de kurumsal segmentlerinde sahip olduğu deneyim, Saxo Bank için stratejik öneme sahip. Türkiye’deki büyüme fırsatlarını yakalarken çok önemli olacak. Divanlıoğlu’nun bize katılmasıyla birlikte yatırım işlemlerinin geleceğini şekillendiren ve küresel piyasalara erişmek isteyen sofistike yatırımcılarla kurumların tercih ettiği platform olma hedefimiz devam ediyor.” dedi.

savas divanliogluSavaş Divanlıoğlu Kimdir?

Robert Koleji mezunu olan Divanlıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Penn State Üniversitesi’nde finans üzerine MBA yaptı. Kariyerine 1997 yılında Amerika’da Citigroup merkezinde başlayan Divanlıoğlu, 2001 senesinde Citibank A.Ş. Türkiye’ye tayin oldu ve 2006 senesine kadar Citibank A.Ş. Türkiye bünyesinde çeşitli departmanlarda Genel Müdür Yardımcılığı unvanıyla kurumsal bankacılık yaptı. 2006 senesinde Citigroup iştiraki Citi Menkul Değerler A.Ş’yi kuran ve Genel Müdürlüğü’nü yapan Divanlıoğlu, 2010 yılında XTB Menkul Değerler A.Ş’nin CEO’su ve yönetim kurulu üyesi oldu ve 5 yıl da burada görev yaptı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu