Atamalar

Uluslararası Yatırımcı Eğitimi Forumu Başkanı Alparslan Budak Oldu

Finansal Planlama Derneği Başkan Yardımcısı Alparslan Budak, Uluslararası Yatırımcı Eğitimi Forumu’nun (IFIE-International Forum for Investor Education) son yönetim kurulu toplantısında oybirliğiyle IFIE’nin yeni başkanı olarak seçildi. Forumun bundan önceki tüm başkanları ABD ve Kanada kökenliyken, ilk defa Kuzey Amerika dışından bir Başkan seçilmiş oldu.

Yeni görevi ile ilgili açıklama yapan Budak, Yatırımcı eğitimi konusunda, sadece ülkemizde değil, dünyada pek çok ülkede detaylı çalışmalar yapılıyor. Finansal piyasaları düzenleyen kamu kurumları da, piyasalarda faaliyet gösteren özel kurumlar da konunun öneminin farkında. Çünkü, yatırımcı eğitimi doğru yöntemlerle uygulandığında ülke ekonomisine çok önemli kazanımlar sağlayacak bir alan. Toplumsal olarak tasarruf oranlarını artırmanın, gelecek için para biriktirmenin, birikimleri doğru yatırım alanlarına yönlendirmenin anahtarı yatırımcı eğitimi projelerinde yatıyor. Dolayısıyla bu projeler sağlam bir ekonominin temellerine katkıda bulunuyor. IFIE, bu çalışmaların buluştuğu, fikirlerin paylaşıldığı global bir platform. Önümüzdeki dönemde hedefimiz IFIE’nin dünyada ve Türkiye’de daha etkin hale gelmesini sağlamak.” dedi.

Alparslan Budak Kimdir?

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Budak, 1996 yılında University of Birmingham’dan Para, Banka ve Finans konusunda yüksek lisans derecesi aldı. 1993-2001 yılları arasında Demir Yatırım Menkul Değerler A.Ş.de araştırma, portföy yönetimi, kurumsal finansman ve uluslararası iş geliştirme departmanlarında yer aldı. Budak, 2001-2015 yılları arasında ise Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde  (TSPB) araştırma, halkla ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve bilgi işlem faaliyetlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. Aralık 2014’ten itibaren Finansal Planlama Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olan Budak, Ağustos 2015’ten itibaren Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş.de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu