İK Etkinlikler

University4Society@METU 5-6-7 Mayıs 2023’te Gerçekleşecek

Yazılımcı, tasarımcı ve iş geliştiricileri bir araya getirerek, toplumun günlük hayatta karşılaştığı problemlere 48 saat içinde teknoloji tabanlı, inovatif çözümler bulmayı amaçlayan girişimcilik maratonu University4Society@METU için geri sayım başladı.

Katılımcıların alanında uzman mentorlar sayesinde iş fikirlerini geliştirirken farklı bakış açıları kazanabilecekleri ve jüriler tarafından fikirlerinin değerlendirileceği interaktif bir platform olan University4Society@METU 5-6-7 Mayıs 2023’te Plaza Cubes’ta gerçekleşecek. 

‘’Hayallerini gerçekleştirmek için sadece bir hafta sonunu ayırabilir misin?’’ mottosuyla yola çıkılan  University4Society@METU etkinliği için başvurular 4 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

 

Etkinliğe Kimler Katılabilir?

  • Yazılımcı ; ortaya çıkan projenin teknolojik alt yapısını sağlayan kişidir. Ekipteki görevi, ortaya çıkacak projenin son halini bir uygulama, web sitesi ya da bir program vasıtasıyla en iyi şekilde kullanıcıya ulaştırmaktır.
  • İş geliştirici ; projesinin bulunduğu pazarı takip eden, yeni pazarlar arayabilen, hedef kitlesini belirleyip çözüm odaklı çalışmalar yürüterek proje geliştiren kişidir. İş geliştiricinin, ekip içerisinde iş planının ve gelir modelinin hazırlanması, rakip ve eşdeğer firmaların araştırılması , potansiyel partnerlerin belirlenmesi ve pazarlama planının hazırlanması gibi görevleri vardır.
  • Tasarımcı ; problemi analiz edip en kullanışlı, yenilikçi ve basit çözümü bulan kişidir. Ekipteki görevi, projelerin tasarlanması ve geliştirilmesi sürecinde, projenin nasıl göründüğü, nasıl çalıştığı ve ne amaçladığı gibi konularda çalışmalar yürütmektir.

 

Etkinlik Süresince Neler Yapılacak ?

48 saat sürecek ve yüz yüze gerçekleşecek olan girişimcilik maratonunda fikir sunumlarının ardından ekipler, projelerini geliştirebilecekleri ekip çalışma saatleri içerisinde yönlerini belirlemelerine yardımcı olacak iş modeli, kanvas, tasarımsal düşünce ve etkili sunum eğitimleri almalarının yanı sıra, alanında uzman mentorlarla görüşmeler yapabilecek.

University4Society 2023 Bootcamp başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilir, daha fazla bilgi almak için Instagram veya web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Instagram 

Web sitesi

Başvuru formu

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu