İK Blog

İşi Gücü Bırakıp Yaşanılası En İyi 10 Ülke

En yaşanılası 10 ülke hangisi?

Sizin de her şeyi geride bırakarak yoğun ve stresli yaşamın yorucu temposundan kurtulmak istediğiniz anlar gelmiyor mu? Her şeyi kurallarına göre yapmak, her şeyden kısıtlanmak ya da sevmediğiniz işlerde kariyeri olmayan koşullarda çalışmak, size geleceğinizi düşündürmüyor mu? Belki kariyerinize farklı bir yön vermek için, belki de işi gücü tamamen unutup sadece geri kalan yaşamınızı huzurlu geçirmek için gidebileceğiniz en iyi ülkeleri sizin için derledik;

Dünyanın En Yaşanabilir Ülkeleri

Norveç

norvecc

Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standartına ve gelişmiş bir ekonomiye sahip olan Norveç halkı, iklimden ve ekonomik gelişmişlikten kaynaklanan rahat bir yaşam tarzına sahip.

Balıkçılık, orman ürünleri, madencilik ve gemicilik gibi ekonomisi doğal kaynaklara bağlı olan Norveç’in halkına verdiği değer ise gözden kaçamaz.

Dokuz günlük tatili bile çok gören işletmecinizin çilesinden bıkmışsanız, yolluklarınızı alıp taşınabileceğiniz güzel ülkelerden biri.

 

Avustralya

avustralya

Çeşitli kültürleri içinde barındıran Avustralya’da farklı din, dil ve ırklardaki insanlar bir arada yaşamakta. Yoksulluk oranının çok düşük olması ve ekonomik açıdan refah ülkeler arasında yer alması, Avustralya’yı yaşanılacak ülkeler arasına alıyor. Ayrıca en yüksek asgari ücret veren ülkeler arasında birinci sırada yer alıyor. Eğer ekonomik kriz sizi de vurduysa, pılınızı pırtınızı toplamak için hiç de geç değil.

 

İsviçre

isvicre

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre, dünya çapında barış kurma girişimleriyle de tanınıyor. 20. yüzyılda Avrupa’nın en refah ülkesi olan İsviçre, dünyada en düşük suç oranına sahip. Kilometrekareye ortalama 188 kişi düşen ülkede, eminiz ki sizin için de yerleri vardır.

 

Hollanda

hollanda

Çok güçlü bir ekonomiye sahip olan Hollanda, dünyanın en fazla ihracat yapan ülkelerden biri. AB ülkeleri arasında en düşük işsizlik oranına sahip olması da bu ülkeyi çekici kılan bir diğer yanlarından.

Yöneticinizin bitmek bilmez isteklerinden bunalmış, ama işsiz kalmamak uğruna devam etmek zorunda olduğunuz bir işiniz varsa eğer, bırakın tası toprağı yerleşin Hollanda’ya.

 

İzlanda

izlanda

Sakin bir hayat yaşamak isteyenler için ideal bir ülke olan İzlanda’nın nüfusu sadece 320.000 kişi. Çoğu kişinin balıkçılıkla geçindiği ülkede işsizlik oranı ise %0.8. Her şeyi geride bırakıp bu yorgun yaşantının üzerine böyle sakin bir hayat yaşamayı kim istemez ki?

 

Yeni Zelanda

yeni zelanda

Yeni Zelanda da asgari ücreti yüksek olan ülkeler arasında. Ayrıca yolsuzluk gibi kirli işlere de bulaşmayan bir ülke. Ve doğal alanları en temiz 10 ülke arasında yer alması da orayı ayrı bir güzel kılıyor. Sırf Yeni Zelanda’nın bakmaya doyamayacağınız manzaraları için bile oraya gitmek isteyebilirsiniz.

 

Lüksemburg

luksembb

Yarım milyondan az bir nüfusa ve gelişmiş bir ekonomiye sahip olan Lüksemburg, Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri. Sakin bir hayat yaşamak istiyorsanız Lüksemburg’un küçük kasabalarına, ama kalabalık yaşantıya alışmışsanız daha güney bölgelerine yerleşebilirsiniz. Evleriyle de oldukça şirin olan bu ülkede sakin bir hayatın tadını çıkarabilirsiniz.

 

İtalya

italya

Kültürel ve tarihi miras bakımından zengin olan İtalya, ekonomisi bakımından da gelişmiş bir ülke. Ancak bir dezavantajı da, 60 milyonu aşkın kalabalık bir nüfusa sahip olması. Ama sakinlik size göre değilse ve insanlarla iç içe olmaya, sosyalliğe alışmışsanız, o zaman İtalya’nın kalabalığına bırakıverin kendinizi.

 

Kanada

kanada

Çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülke olan Kanada’nın ekonomik yönden de bir sıkıntısı yok. Farklı kültürleri içinde barındıran bu ülkede nüfusun da az olması ayrıcalıklı özelliklerinden biri. Kara bayılıyorsanız, manzara olmazsa olmaz diyorsanız bu ülkeye yerleşmek için geç bile kalmışsınız. Bıkmadınız mı ofisinizin penceresinden binaların arasında gökyüzünü görmeye çalışmaktan?

 

Maldivler

maldiv cumhuriyeti

Ama derseniz ki masmavi sularıyla sakin bir hayat yaşamak istiyorum, o zaman hiç düşünmeyin. Yerel halkında sakin ve yavaş bir hayat düzenini benimsediği bu ülkede, çok fazla idealiniz yoksa ve amacınız son demlerinizi en güzel haliyle yaşamak ise bu ülke sizin için yaratılmış.

Yeni bir yerde, yeni bir yaşam için korkmayın. İşinizin her alanında riske girmek zaten farz olmuş iken, yaşamınızın geri kalanını da unutulmaz kılmak için bu riske değer. Koltuk altına sıkışıp unutulmuş çorap misali eski yaşamınızı geride bırakıp, az biraz cesaretle bu yolculuğa başlayabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu