11. Peryön İnsana Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu

Peryön İnsana Değer Ödülleri 2019 kazananları belli oldu.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından organize edilen Peryön İnsana Değer Ödülleri 11. kez sahiplerini buldu.  Bu sene 44 kurum, 54 ayrı kategoride başvuruda bulundu. 8 Ekim akşamı İstanbul Kalamış’ta gerçekleştirilen Gala Gecesi’nde t firmalar ve sektörün önce gelen isimleri bir araya geldi.

Örnek teşkil eden çalışmaları sektöre kazandırmak, kurumların birbirinden öğrenme sürecini desteklemek hedefiyle gerçekleştirilen ödül sürecinde bugüne kadar yapılan proje ve çalışmalar birçok kuruma ilham olmaya devam ediyor.

ILO (Uluslarası Çalışma Örgütü) ve TERFİ‘nin sponsorluğunda gerçekleşen gecede İnsana Değer Ödülleri sahiplerini buldu.

ÖDÜL ALAN MARKALAR

İşte Peryön İnsana Değer Ödülleri 2019’ın ödül alan markaları;

  • İnsana Değer Liderlik Kategorisi’nde büyük ödül Oyak Renault ve AGDAŞ paylaştı.
  • İK’da Dijital Dönüşüm ve İnavasyon Kategori’sinde Denizbank ve Arvato ödüllerine kavuşurken Kastamonu Entegre Ağaç San. ise jüri özel ödülüne layık görüldü.
  • İşveren Markası Yönetimi ve Bağlılık Kategorisi’nde Penti,
  • Gelişim ve Yetenek Yönetimi Kategorisi’nde Koçtaş,
  • Jenerasyon ve Çeşitlilik Yömetimi Kategorisi’nde Yeşim Tekstil,
  • Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Kategorisi’nde Organik Kimya,
  • İnsan Gücü Planlaması ve Verimlilik Yönetimi Kategorisi’nde ise Tüvtürk ödüle layık görüldü.

Kazananlar nasıl belirlendi?

Farklı sektörlerde geniş tecrübeye sahip, iş insanları, girişimciler, yöneticiler, danışmanlar, insan kaynakları uzmanları, gazeteciler ve akademisyenlerden oluşan “değer verenler” jüri üyeleri yapılan başvuruları titizlikle inceledi. Başvuru dosyalarını teslim eden firmalar yerinde incelendi ve jüri üyelerine sunumlarını gerçekleştirdi.

Peryön İnsana Değer Ödülleri’nin bu yıl ki jürisinde İnsana Değerde Liderlik Kategorisi‘nde Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen, TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri Yönetici Ortağı Dr.Erkan Tozluyurt, EAPM Başkan Yardımcısı Bob Morton, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü Dr.Cüneyt Evirgen, ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dalı Prof. Dr. Vala Lale Tüzüner, Yönetim ve Liderlik Danışmanı Yasemin Merih Alparslan yer aldı.
Çalışan Sağlığı Güvenliği Kategorisi’nde jüri üyesi olarak GLC Grup Yönetim Direktörü Levent Işıldak, Anadolu Efes İdari İşler Müdürü Mehmet Ali Kılıç ve Panasonic Eco Solutions Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Yahya Kemal Kösalı yer aldı.
İnsan Kaynakları Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Kategorisi’nde jüri üyesi olarak Beeway Group-Cdo Turkey CEO’su Bülent Kutlu, Multinet Up Stratejik Danışman Bağımsız YK Üyesi Selen Kocabaş, Kültür Üniversitesi Akademisyeni Sinan Alçın, IDECON Kurucusu Yaprak Yapsan yer aldı.
İşveren Markası ve Yönetimi ve Bağlılık Kategorisi‘nde jüri üyesi olarak Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı Evrim Kuran, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen ve Koç Finans Genel Müdürü Yeşim Pınar Kitapçı yer aldı.
İnsan Gücü Planlaması ve Verimlilik Kategorisi‘nde Ekonomist Mert Yıldız, HR Mondo Kurucusu Murat Karakaş ve Towers Watson.
Jenerasyon ve Çeşitlilik Yönetimi Kategorisi’nde jüri üyesi olarak Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan, ILO Kadınlar İçin Daha Çok Ve Daha İyi İşler Projesi Yöneticisi Ebru Özberk Anlı, Egon Zehnder Yönetici Ortağı Murat Yeşildere ve Çalışma Müdürlüğü Genel Müdürü Nurcan Önder yer aldı.
Gelişim ve Yetenek Yönetimi Kategorisi‘nde ise jüri üyesi olarak Danışman Bora Tanrıkulu, Nöro Sağlık Beyin Eğitimleri Araştırmaları Uygulamaları Merkezi Kurucusu Kerem Dündar, Yönetim Danışmanı Mehmet Kocabaş ve Koç Üniversitesi Akademiyeni Prof. Dr. Zeynep Aycan yer aldı.

Ödül Alan Markaların Görselleri

 

 

 

Etiketler

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı