İnsan Kaynakları

Anadolu Sigorta ve Ankara Üniversitesi’nden İstihdama Yönelik İşbirliği

Anadolu Sigorta sektör istihdamını desteklemek için Ankara Üniversitesi ile bir eğitim iş birliğine imza attı. İki kurum arasında imzalanan protokol kapsamında Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencilerine yönelik bir eğitim programı oluşturuldu.

Protokol kapsamında hayata geçirilen program, 2023 – 2024 eğitim yılı güz dönemi ile başlatılacak ve 2 dönem devam edecek. 1 dönem ders ve 1 dönem staj şeklinde iki dönemlik çok yönlü bir program olarak uygulanacak ve öğrencilerin kişisel gelişim eğitimlerinden sigortacılık eğitimlerine kadar birçok alanda yetkinliklerinin arttırılmasına odaklanılacak. Sigorta sektöründe çalışabilecek, eğitimli gençlere hızlı istihdam olanağı sağlamak amacıyla planlanan program, Anadolu Sigorta acenteleri için de nitelikli insan kaynağı sağlayacak.

Programın katılımcıları, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık örgün eğitim programı öğrencileri olacak. Bu öğrencilere program sonrası Anadolu Sigorta’nın önemli acentelerinde çalışmaları için gereken destek de sağlanacak.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu