İnsan Kaynakları

Fujitsu, Evden Çalışma Sistemini Kalıcı Hale Getiriyor

Japon teknoloji şirketi Fujitsu şirketin kapasitesini yarıya indirerek evden çalışma sistemini kalıcı hale getireceğini duyurdu.

Koronavirüs pandemisinin tüm dünyayı etkilemesinin ardından iş hayatında alınan ilk ve en etkili yöntem evden çalışma sistemi olmuştu. Bazı şirketler bu konuya aşinayken bazıları yeni deneyimlemiş ancak sonuç olarak işlerin kesintisiz ilerlediği görülmüştü. Çalışanların büyük çoğunluğu evden çalışma sistemini benimsemeleri, belli başlı şirketleri de yeni aksiyonlar almaya yönlendirdi. Bu aksiyon elbette tamamen evden çalışmaya yönelik oldu. Pandeminin de etkisiyle ilk önce Twitter, çalışanlarına tamamen uzaktan çalışma sistemine geçtiklerini bildirdi. Twitter’dan sonra ING Bank ve ülkemizde de Mynet’in uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptığını öğrendik. Yeni bir haber de Japon teknolojisi şirketi Fujitsu‘dan geldi.

 Fujitsu, koronavirüsle mücadelenin devam ettiği bugünlerde, Japonya’daki şirketinin kapasitesini yarıya indirip evden çalışma sistemini kalıcı hale getireceğini duyurdu.

Şirket, “İş Hayat Değişimi” adını verdiği programla, ülkedeki 80 bin çalışanına evden çalışma imkanı tanıyacak. Programla beraber şirket çalışanlarına esnek çalışma saatleri sunulacak ve mümkün olan her koşulda evden çalışmaları teşvik edilecek.

Şirket ayrıca, çalışanların evden, büyük kurumsal merkezden veya uydu ofisi aracılığıyla işlerine devam edebileceklerini belirtti.

Fujitsu, yeni çalışma yöntemiyle çalışanlarına daha güçlü, üretici, yaratıcı bir deneyim, müşterileri ve topluma da yeni değerler vaadinde bulunduklarını söyledi.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu