Hepsiburada Çalışanlarıyla Efsane Cuma’ya Hazır

Amerikada Black Friday ‘Kara Cuma’ ismiyle bilinen alışveriş festivali Türkiye’de ‘Efsane Cuma’ adıyla hepsiburada.com tarafından hayata geçirirliyor. Cuma indirimi ile geçen yıl rekor bir satışa imza atan Hepsiburada, bu yıl kendi rekorunu kırmak için çalışmalarını tamamladı. ‘Efsane Cuma’ için yaptıkları hazırlıkları anlatan Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, “Perşembeyi cumaya bağlayan gece yarısından itibaren yüzde 80’e varan indirimleri sunmaya başlayacağız” dedi.

Çalışan Sayısı 2 Katına Çıkarıldı

Alışveriş festivali nedeniyle yoğun bir iş akışı olması beklenirken çalışanlar da sipariş yoğunluğuna yetişebilmek için organize olmuş durumda. Şu anda depolarındaki raflarda diğer satıcılar hariç yaklaşık 2.5 milyon adet ürünün bulunduğunu ifade eden Ekmekçi, şunları söyledi: “Bu miktar yaklaşık 500 TIR dolusu ürün anlamına geliyor. Türkiye genelinde 81 ilde müşterilerimizin sipariş vereceği her noktaya siparişi ulaştıracak sevkiyat ağı hazır durumda. 10 bin iş ortağımızla ülke genelinde büyük bir alışveriş hareketi gerçekleşecek. Ürünlerimiz toplam 14 futbol sahası genişliğinde bir alan kaplıyor. Depoda 650 mavi yaka çalışanımız var. ‘Efsane Cuma’ nedeniyle çalışan sayımızı 2 katına çıkardık.”

HEDEF 1 GÜNDE 10 MİLYON ZİYARET

Geçen yıl ‘Efsane Cuma’da Hepsiburada’nın web sitesinin 4 milyon kez ziyaret edildiğini belirten Ekmekçi, “Bu yıl 1 günde 10 milyon ziyaret hedefliyoruz. Bu rakam Türkiye’nin en büyük AVM’sine 30 günde yapılan ziyaretin 2 katı. Ayrıca geçen yıl uygulamamızda üzerinden 2.5 milyon kez görüntülenme aldık. En çok sağlık-güzellik ürünleri sipariş edildi. En çok harcama cep telefonları ve aksesuarlarına yapıldı. Dakikada 350 ürün satışı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı