İnsan Kaynakları

Hürriyet Çalışanları Tarihinde Görülmemiş Bir Yöntemle Kovuldu

Hürriyet Hazetesi bir grup çalışanın işine son verdi. Çalışanlar işten ayrıldıklarını, gazete tarihinde bugüne kadar görülmemiş bir şekilde öğrendi.

Hürriyet Gazetesi, çalışanlarına işten çıkarıldıklarını, evlerine posta yoluyla gönderdiği tebligatla haber verdi. Bugün işe gelen çalışanlardan bir kısmı, evlerine tebligatın ulaştığını öğrendi. Sonrasında işten çıkarılacak gazetecilere telefon açılmaya başlandığı ve randevu verilerek insan kaynakları birimine çağrıldıkları öğrenildi. İnsan kaynakları müdürünün sürecin nasıl işleyeceğini soran çalışanlara “Ben yeniyim ne olacağını tam olarak bilmiyorum” yanıtı verdiği öğrenildi.

Şu ana kadar işten çıkarılma tebligatı ulaşanların isimleri şöyle: Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval ve Ankara’da 35 yıldır sayfa sekreteri olarak görev yapan bir çalışan da bulunuyor. Toplam sayı en az 42. Hafta sonu eklerinde görev yapanların hemen hemen tamamının işten çıkarıldığı belirtiliyor.

Çalışanlara posta yoluyla ulaşan tebligatta kararın 25 Ekim’de alındığı ve gerekçesinde “Yönetim Kurulu’nun işletmesel kararı” yazdığı aktarıldı.

Çınar Oskay’ın işten çıkarıldığını, haber için gittiği Golan Tepeleri’nde öğrendiği belirtildi. Ayrıca İpek Özbey’in de işten çıkarılanlar arasında olduğu öğrenildi.

0

Mail hesapları bloke edildi

Tebligatların ulaştığı isimlerin yanı sıra, kurumsal mail hesaplarına ve sisteme giremeyen isimler de bulunuyor. Mail hesabının kapatılmasıyla işten çıkarıldıklarını anlayanlar arasında Hürriyet Eklerden Seyahat eki Sorumlusu Banu Tuna, Serkan Ocak, Aslı Barış, ana gazeteden Aydil Durgun, eğitim servisinden Esra Açıkgöz bulunuyor.

Serkan Ocak durumu sosyal medya hesabından “Gazetecilik hayatımda bunu da yaşamak varmış, mail hesabım kapatılınca Hürriyet’ten kovulduğumu öğrendim. Özetle, kovuldum ey halkım unutma bizi…” ifadeleriyle duyurdu.

1 3

Gülse Birsel istifa ettiğini açıkladı

Hürriyet’te yaşanan olaylara tepki gösteren gazetenin yazarı senarist ve oyuncu Gülse Birsel ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Hürriyet’ten ayrıldığını açıkladı.

9 1

 

Konuyla ilgili sosyal medyadan birçok kişi yaşananlarla ilgili yorumlarını paylaştı;

2 3

3 1

 

5 1

 

7 1

 

 

6

 

8 2

 

4 1

 

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu