İnsan Kaynakları

ING Uzaktan Çalışmayı Kalıcı Hale Getiriyor

ING, İspanya'da uzaktan çalışmayı kalıcı hale getireceğini duyurdu.

Koronavirüs salgını sebebiyle dünya genelinde milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı. Teknolojinin gelişimiyle halihazırda zamanla uzaktan çalışanların oranının artacağı sık sık dile getiriliyordu.

Ancak zorunlu olarak uzaktan çalışmaya geçilmesi bu süreci hızlandırdı. Şirketler korona sonrası oluşacak ‘yeni normal’ kapsamında ofisten çalışmayı tamamen terk etmeyi değerlendirmeye başladı. Dünyada ilk adımı Twitter, Türkiye’de ise Mynet atmıştı. ING İspanya ise aldığı yeni kararla tamamen uzaktan çalışma sistemine geçtiğini duyurdu.

ING Uzaktan Çalışma Sisteminde Tatmin Edici Şekilde Verim Aldı

ingUzaktan çalışma konusunda uluslararası büyük şirketler arasında bu konuda en net adım ING’den geldi. Virüs salgını sebebiyle çalışanlarını evden çalışmaya teşvik eden ING Bank İspanya’da bu uygulamayı kalıcı hale getireceğini duyurdu.

İspanya’da ING Groep NV, üç aylık pandemi sürecinin ülkedeki çalışanlarının 1 Eylül’den itibaren ofiste mi yoksa evde mi çalıştıklarına dair tam esneklik sunma planını test etmek için bir katalizör görevi gördüğünü söyledi. Amsterdam merkezli banka yaptığı açıklamada, bu kararın geçen yıldan bu yana çeşitli ekiplerde farklı iş modellerinin pilot testleri ile hazırlandığını belirtti.

Testlerin sonuçlarını analiz ettikten sonra ING, tamamen esnek bir seçeneğe geçti. Covid-19 nedeniyle banka, yeni modeli daha hızlı bir şekilde deneyebildi ve sistemin tatmin edici bir şekilde çalıştığı kanıtlandı.

Dünya genelinde bankalar, hükümetlerin hareketliliği kısıtlama kararları ve insanların salgını kontrol altına almak için evden çalışmalarını istemeleriyle çalışma kültürlerini de ‘yeni normal’e uyarlamak zorunda kaldılar. Bankaların birçoğu, enfeksiyon riskini en aza indirip sosyal mesafeyi koruyorken, ofislerde çalışmaya nasıl döneceğini tartışıyor.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu