İnsan Kaynakları

İş Bankası İK Uygulamalarına Uluslararası Ödül

Türkiye İş Bankası, “Brandon Hall Human Capital Management (HCM) Excellence 2020 Ödülleri”nde iki altın ödüle layık görüldü.

Türkiye İş Bankası, insan kaynakları uygulamaları ile “Brandon Hall Human Capital Management (HCM) Excellence 2020 Ödülleri”nden 2 ödülle döndü.

Ödül getiren insan kaynakları uygulamaları “Yetenek Yönetimi” başlığında “Yetenek Kararlarına Rehberlik Eden Değerlendirme Uygulamalarının Kullanımı” kategorisinde “Gelecek için Yönetim Gelişimi” programındaki Gelişim Merkezi ile “Yedekleme ve Kariyer Gelişimi” kategorisinde II. Müdür Gelişim Programından başlayarak Şube Müdürü Gelişim Programına uzanan “Şube Müdürlüğü Öğrenme Yolculuğu” programları oldu.

Ödüllerle iligli konuşan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Burak Seyrek, tüm yöneticilerini işe başlangıç aşamasından itibaren kendi kadroları içinden yetiştiren İş Bankasının yetenek gelişimi alanındaki uygulamalarının uluslararası çapta bu ödülleri almasından ülkemiz ve Bankamız adına büyük mutluluk ve gurur duyduklarını vurguladı. Seyrek, “Bankamızı geleceğe taşıyacak olan çalışanlarımızın öğrenme çevikliği ile teknoloji başta olmak üzere hizmetlerimizi iyileştirecek her alandaki yeniliği takip ederek uygulamaları büyük önem taşıyor. Hem mesleğin hem de çağın gerektirdiği yeni nesil ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeteneğin gelişimi ve dönüşümü için kurum içinde ciddi ve son derece kapsamlı öğrenme ve gelişim süreçlerimiz söz konusu” dedi.

Dijital eğitim uygulamaları alanında yine Brandon Hall Human Capital Management (HCM) Excellence Awards’ta 2019 yılında “İş’te Gerçeklik” ve “İşGame” öğrenme uygulamaları ile iki altın ödül aldıklarını hatırlatan Seyrek, finans sektörünün en önemli gündem maddelerinden olan dijitalleşme süreciyle birlikte, Bankada yürütülen projelere katkı sağlamak ve çalışanların dijital kavramlar ve yeniliklerle ilgili bilgi, yetkinlik ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla kurum içinde pek çok öğrenme faaliyeti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu yöndeki çalışmaları ihtiyaçlara göre sürekli güncellediklerini belirten Seyrek, pandemi sürecinde alınan aksiyonların bu anlamda önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu