İnsan Kaynakları

Koronavirüs Sürecinde İşe Dönüş İki Aşamada Gerçekleşmeli

Bilim insanları, yeni tip koronavirüs kaynaklı binlerce ölümü azaltmak ve ekonomiyi korumak için en iyi stratejinin işe iki aşamalı dönüş olduğunu açıkladı.

Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada normalleşme süreciyle birlikte çalışanlar ofislere dönmeye başladı. Çoğunluğa baktığımızda hala şirketler evden çalışıyor olsa da , her gün işe gitmek zorunda olan bir kesim var.

Ofislere dönüş konusunda her uzmanın farklı bir görüşü mevcut. Son olarak ise Oxford Üniversitesi bir araştırması paylaştı. Oxford Üniversitesi, Covid-19 döneminde normalleşme aşamasına geçişle önce gençlerin ofise dönmesini, riskli yaş grubunda olanlar ve kronik hastaların ise 4 ay boyunca daha evden çalışmaya devam etmesini önerdi. Araştırmacılar, herkesin aynı anda işe dönmesinin büyük bir risk taşıdığını ve hastanelerde ani doluluğa neden olabileceğini bildirdi. İşte araştırmanın öne çıkan başlıkları ve sonuçları;

Nüfusun Yarısı 4 Ay Sonra İşe Dönmeli

Araştırma ekibi, Covid-19 ile ciddi şekilde hastalanma olasılığı daha düşük olan gençlerin karantinadan daha önce çıkıp hemen işe geri dönmelerini önerdi. Buna göre, hastalığa karşı daha savunmasız durumda olan yaşça büyükler ve kronik hastalar ise 4 ay sonra işe başlamalı.

Covid-19 sürecinde işe dönüş iki aşamada gerçekleşmeli - 8

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu