İnsan Kaynakları

KPMG’de 170 Yeni Mezun İş Başı Yaptı

Üniversiteden yeni mezun 170 genç, ekim ayı itibarıyla KPMG Türkiye‘de iş başı yaptı.

35 bin başvurunun yapıldığı yeni mezun işe alım süreci, pandemi nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleştirildi. Nisan-Eylül ayları arasında adaylarla uzaktan yüz yüze mülakatlar yapıldı. Oryantasyon ve teknik eğitimler de çevrim içi planlandı. Yeni başlayanlarla birlikte Ekim 2021’e kadar 406 yeni mezun KPMG Türkiye ailesine katılmış olacak.

32 yeni mühendis

Ağırlıklı olarak üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin işletme, iktisat ve finans bölümleri mezunları olmak üzere mühendislik eğitimi gören gençler de KPMG Türkiye’de işe başladı. Bu yıl bilgi sistemleri ve danışmanlık bölümlerinde çalışmak üzere 32 mühendis işe alındı. Yeni başlayanlarda kadın-erkek oranı yüzde 45-55 olarak gerçekleşti. KPMG Türkiye’de yaş ortalaması 29 oldu.

“Değişimi gençlerle yöneteceğiz”

İnsan kaynağına yatırımı geleceğe yatırım olarak görmeye devam ettiklerini belirten KPMG Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Emre Çavuşoğulları, “153 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir ağın parçası olarak küresel ve yerel birikimimizi gençlere aktarıyor, geleceğin iş liderlerini yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi yoğun başvuru aldık ve yaptığımız değerlendirmeler sonrası yeni takım arkadaşlarımızı belirledik. KPMG Türkiye 2021’i genç ve dinamik bir ekiple karşılayacak, yıl sonuna kadar toplam 406 yeni mezun KPMG ailesine katılacak. İş dünyası her zamankinden hızlı değişiyor. Değişim artık başka boyutta. Biz de bu değişimi gençlerle birlikte yönetip, sektörümüzde güven vermeye, değişime güç katmaya devam edeceğiz” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu