Mercer College Programı Başlıyor

Uluslararası insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer‘ın insan kaynakları profesyonelleri ve yöneticilerine yönelik düzenlediği ve tüm dünyada büyük ilgi gören eğitim programı Mercer College‘ın 2016 yılı programı başlıyor.  

Ankara’da ilk kez bu eğitimin verileceğini belirten Mercer Türkiye Genel Müdürü Dinçer Güleyin, Mercer College ile insan kaynakları profesyonellerinin günümüz koşullarında değişen ve gelişen insan kaynakları ihtiyaçlarından haberdar olacakları, deneyimlerini paylaşabilecekleri ve yeni uygulamaları öğrenebilecekleri bir platform yarattıklarını söyledi.

Tüm dünyada 40’tan fazla ülkede 25 binin üzerinde müşterisine hizmet veren insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer, orta-üst düzey yöneticiler ve insan kaynakları profesyonellerine yönelik yürüttüğü eğitim programlarına 2016 yılında da devam ediyor. Türkiye’de şimdiye kadar 230 firmadan 600’e yakın insan kaynakları profesyonelinin katıldığı Mercer College, bu yıl ilk kez Ankara’da da gerçekleştirilecek. Mercer College’ın 2016 yılı programında bu yıl ‘Değişken Ücret ve Performansa Bağlantısı’, ‘Etkin Ücret Yönetimi’, ‘Etkin Yan Haklar Yönetimi’, ‘Uluslararası Pozisyon Değerlendirme’ ve ‘Mobil İş Gücü Yönetimi’ konuları yer alıyor.

Yöneticilerin ve insan kaynakları profesyonellerinin kişisel ve yönetsel becerilerini geliştirme amacıyla faaliyet gösteren Mercer College; Türkiye’nin yanı sıra Asya Pasifik ülkeleri, Avustralya, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde insan kaynakları yönetiminin her alanını kapsayan eğitimlerine devam ediyor.

Ankara’da ilk kez Mercer College programı düzenleniyor

Mercer College’ın en önemli özelliklerinden birinin Mercer’ın dünyada sahip olduğu bilgiyi lokal birimlere aktarabilmesi olduğunu söyleyen Güleyin, insan kaynakları yöneticilerine ve profesyonellerine değişen ve gelişen insan kaynakları ihtiyaçlarından haberdar olacakları, deneyimlerini paylaşacakları, yeni uygulamaları öğrenecekleri ve eğitimler sırasında katılımcıların birbirlerinden de bir şeyler öğrenebilecekleri bir platform sunduklarını belirtti.

Güleyin, “Mercer College eğitim programlarımız dünyada ve Türkiye’de değişen, gelişen insan kaynakları uygulamaları doğrultusunda sürekli olarak güncelleniyor ve giderek yaygınlaşıyor. Geçen sene ilk kez İzmir’de gerçekleştirdiğimiz programımıza bu yıl ilk kez Ankara’yı da ekledik. Eğitimlerde Mercer Türkiye danışmanlarına çoğunlukla yabancı danışmanlar da destek veriyor. Bu da insan kaynakları yöneticilerinin daha geniş bir perspektif edinmelerine yardımcı oluyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı