İnsan Kaynakları

Netflix Eleman Arıyor

Netflix, yayınladığı filmleri seyredecek, araştırma, analiz ve derecelendirme yapacak "Editöryel Analist" arıyor.

Dünya’nın önde gelen online film ve dizi dağıtım platformu Netflix, yayınladığı filmleri seyredecek, araştırma, analiz ve derecelendirme yapacak “Editöryel Analist” arıyor. Şirket bünyesinde halen 30 kişi benzer pozisyonda çalışıyor.

Şirkette aynı görevde çalışan Sherrie Gulmahamad, Business Insider’a verdiği röportajda yaptıkları işi kütüphaneciliğe benzeterek haftada 20 saatini Netflix içeriklerini izlemek ve bunlara dair etiketler yazmaya ayırdığını söyleyerek Netflix’te yayınlanan filmler için kategoriler oluşturduklarını, bunun da Netflix’in “tavsiye algoritmasının” doğru çalışmasını sağladığını aktardı. Örneğin “Zombi, cadı, ejderha, insan yiyenler, koca ayaklar, çılgın bilim adamları, mutantlar, sihirli yaratıklar, melek ve şeytanların” olduğu filmlerin kategorisi “Doğaüstü İçerik”.

Pozisyon için gereklilikler neler?

Beş yıldan fazla deneyim isteyen pozisyon için başvuracak kişilerin dizi film ve içerik izlemeyi seven kişiler olması gerekli. Ayrıca “Farklı dizi ve filmlerdeki nüansları birbirinden ayırabilecek, içeriklerin özünü kavrayacak ve kısaltarak paylaşabilecek adaylar” olması da aranan bir diğer yetkinlik.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

2 Yorum

  1. Merhaba. Ben Dublaj yönetmenlik Kazakistanda 10 sene yaptim. Tejrubelimin. Televızıon ve radyoda çaliştim. Netflixte iş illanı var mı? Nasil işe gire bılırım. Lutfen yardim ede bılırmısınız. Teşekkur ederım. Yabanci dil var. Turkçe. Rusça. Kazakça. Engliş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu