İnsan Kaynakları

Nurol Teknoloji’den Yeni Nesil Staj Programı: Sen Ol!

Nurol Teknoloji; Bilim Virüsü sosyal girişimi ile yaptığı iş birliğiyle yeni nesil staj programı Sen Ol! u hayata geçirdi.

Üniversiteli gençlerin dijital çağda ihtiyaç duydukları yetkinlikleri kazanmaları ve böylelikle sürdürülebilir bir geleceği inşa edebilmeleri için kurgulanan Sen Ol! programı Ekim 2020-Şubat 2021 tarihleri arasında yürütülecek. Sen Ol! staj programından Ankara’daki üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan ve Nurol Teknoloji’de staj yapan 32 öğrenci faydalanacak.

Program süresince öğrenciler; CEO ve yöneticilerle bir araya gelerek kitap okuyacak, kültür ve sanat atölyelerine katılacak ve yaratıcı çalışmalar yapacaklar. Bu kapsamda düzenlenecek 24 atölye çalışması; İçindeki Marka, Anlamlı ve Esnek Hayat Tasarımı, Tasarım Odaklı Düşünme, Hayalini Kap da Gel, İnovasyon ve Çevik Takımlar, Algoritmik Düşünme ve Dünyayı Değiştiren İletişim gibi konu başlıklarından oluşuyor.

Atölye çalışmalarına Şule Yücebıyık, Burçin Gürbüz, Leo Halepli, Ekin Yasin, Ufuk Çarşıbaşı, Hande Arıkan, Gamze Nurluoğlu, Enis Erdem Yurdatapan, Emre Peker, Ayşıl Gül Tokcan gibi sektör profesyonelleri ve alanının önde gelen eğitimcileri liderlik yapacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nurol Teknoloji İK ve Kurumsal Gelişim yönetiminden sorumlu İcra Kurulu Üyesi İlkşen Çetintaş“Sen Ol! öğrencilere sadece mesleki beceri değil dijital çağda ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri kazandırmayı hedefleyen özgün bir staj programı. Gençler için çalışan bir sosyal girişim ile birlikte tasarlanmış ilk kurumsal staj programı. Üniversitelerin kariyer merkezleri ve Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkanları’nın desteğiyle seçtiğimiz 32 öğrencimize, 6 aylık staj dönemleri süresince 24 farklı yetkinlik kazandıracağız. Alanında en iyi eğitmenler, iş insanları ve girişimcilerle buluşturup ilham almalarını sağlayacağız. Kitap, müzik ve sanatın farklı alanları ile buluşturarak vizyonlarını genişletmelerine destek olacağız. Bilim Virüsü ile tasarladığımız bu programın, Covid-19 ile yeniden şekillenen dünyaya hazırlanırken gençlere önemli bir referans olacağından eminiz. Üniversite-Sanayi iş birliğinde gençlere ve topluma karşı sorumluluğumuzun ezber bozan bilinci ile benzersiz bir değer yaratıyoruz” dedi.

Gençlere bilim tutkusu bulaştırmak ve 21.yüzyıl becerileri kazandırmak için faaliyet gösteren sosyal girişim Bilim Virüsü’nün kurucusu Şule Yücebıyık da şöyle konuştu; “Bu programla, Nurol Teknoloji’de staj yapan üniversiteli gençlere Sen Ol! diyoruz. Kendi değerleri ile buluşmaya, potansiyellerini keşfetmeye ve hayallerindeki geleceği inşa etmeye davet ediyoruz. Nurol Teknoloji bu programla; gençlere belirsiz ve değişken dünyada ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmakla kalmıyor, geleceğe dair umutlarını da artırıyor.”

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu