Siber Saldırı İddialarına Kariyer.net’ten Yanıt: Çalma Yok, Saldırı Var

KVKK bugün Kariyer.net'in 50 bin üyesinin kişisel verilerinin çalındığını açıklamıştı, şimdi ise Kariyer.net tarafından açıklama geldi.

Bugün Kariyer.net ile ilgili medyaya yansıyan haberler büyük yankı uyandırdı.  KVKK’nın yaptığı açıklamada, 10 Ağustos tarihinde Kariyer.net’e bir saldırı gerçekleştiğini ve  50 bin kişinin verilerinin (email adresleri, kullanıcı şifreleri, isim-soyisimler, doğum tarihleri, telefon numaraları, profil fotografları, URL link bilgileri, yaşanılan il ve ilçe bilgileri) çalındığı ifade edilmişti.

Konu ile ilgili yeni gelen bilgilerle birlikte, Kariyer.net Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Barış Karadenizli konuyla ilgili açıklama yaptı. 12 Ağustos’ta bir internet sitesinden Kariyer.net sistemine bir dosya yüklendiği ihbarının alındığı ve gerekenlerin hemen yapıldığı söylendi.

Karadenizli açıklamasının devamında sisteme yüklenen dosyada kullanıcılara ait olan verilerin yer aldığını, kullanıcıların verileri ile siteye giriş yapılmaya çalışıldığını belirtti ve şunları söyledi:

“Verilerin bizden çalındığına dair algı yanlış. Araştırmalarımız sürüyor ancak bizim sistemimizden kaynaklı bir sorun görünmüyor. Tedbir olarak tüm şifreleri algoritimik sistemlerle değiştirdik. Hesaplarına ulaşan kullanıcılara da bilgilendirme yaptık. Yasal mercilerle görüşmelerimiz de devem ediyor. Kariyer.net kullanıcılarının endişeleneceği bir durum yok.Ama kullanıcılara tavsiyemiz her yerde aynı kullanıcı adı ve şifresini kullanmamaları yönünde. Biz kişisel verileri korumaya çok önem veriyoruz…”

Kariyer.net’e Siber Saldırı: 50 Bin Kişinin Verileri Çalındı

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu