İnsan Kaynakları

Sizin Sıkıcı Bulduğunuz Öğle Yemeği Başkasının…

Biz Türk insanını diğer toplumlardan ayıran en önemli özelliklerimizden biri sofra kültürü anlayışımız olsa gerek. Kültürel bağlarımızdan gelen yemek yeme alışkanlıklarımız, çalışma hayatlarımıza da ister istemez yansıyor. Yoğun geçen çalışma hayatımızın temposunda bile öğle yemeklerimizi çalışma arkadaşlarımız ile sohbet ederek geçirmeyi tercih ediyoruz. Oysa ki Amerika’da 10 ofis çalışanından 6’sı öğle aralarında yanlız başına yemek yiyor. Çalışma hayatlarının yoğunluğundan kendine vakit ayıramayan çalışanlar ya toplantı odalarında evraklarını okurken ya da müşterileri ile telefonda konuşma yaparken yemek yiyebiliyor.

Bu durumu ele alan fotoğrafçı Brian Finke, California, Illinois, New Jersey ve New York’ta 10 şirketi ziyaret ederek buradaki çalışanların en ilginç yemek yeme anlarını fotoğrafladı. Finke’nin, “Desktop Dining” adını verdiği fotoğraf serisi New York Times Dergisi’nde yayınlandı.

İşte çalışanların hüzünlü öğle yemeği yeme anlarını yakalayan fotoğrafçı Brian Finke’in çektiği öğle yemeği kareleri;

NYTM DesktopDining 12564

Practical Magic, Sun Valley’de yapımcı Amy Bloom, dişlerinin arasına sıkıştırdığı dilim pizzasını tutmaya çalışırken bir yandan klavyesinde yazısını yazmaya çalışıyor.

 

 

NYTM DesktopDining 25614

Englewood Cliffs’teki CNBC’de Piyasa Muhabiri Dominic Chu, bir yandan bilgisayarının ekranına bakıyor bir yandan da büyük bir titizlikle yemeğini yemeye çalışıyor.

 

 

NYTM DesktopDining 521420

Havas Life New York’ta Metin Yazarı olarak çalışan Samantha Brix, salatasından aldığı büyük bir lokmayı yerken yakalanıyor.

 

 

NYTM DesktopDining2545

Kirkland & Ellis, Chicago’da avukat olan Louis R. Hernandez, hukuk dosyalarını okurken bir yandan patetes cipsine uzanıyor bir yandan ise cipsini yiyor anlıyacağınız herkesin başaramıyacağı 3 işi idare etmeye çalışırken objektife yakalınıyor.

 

 

NYTM DesktopDining2564

Sun Valley, California’daki Practical Magic başkanı Matt Lewis, ses tablası üzerindeki dürümünün son lokmasına doğru uzanırken.. 

 

 

NYTM DesktopDining261451

New York’taki yüksek getirili borç senedi satış şirketi Citigroup’un yönetici direktörü Michael Brennan, telefonla konuşurken çorbasından da bir kaşık almaya çalışıyor.

 

 

NYTM DesktopDining418745

Weber Shandwick Chicago Müşteri Süpervizörü Mollie Tavel, masasında fettucini’sini yerken…

 

 

NYTM DesktopDining65521453

San Francisco’daki iş geliştirme merkezi Data Incubator Impact Hub’da çalışan Daniel Logan, gözlerini ekrandan ayırmadan dürümünden kocaman bir ısırık almaya çalışıyor.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu