THY Pilot Yetiştirecek! İşte Aranan Koşullar…

Açılan ilana mühendislik, tıp gibi sayısal bölümlerin yanı sıra işletme, kamu yönetimi gibi eşit ağırlık bölümlerinden mezun olan adaylar da başvuru yapabilecek.

Pozisyon için belirlenen niteliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar, 18 ay sürecek zorlu bir eğitime başlayacak. 18 ayın sonunda 200 saat uçuş eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar ortalama 15 bin TL maaş ile II. Pilot olarak işbaşı yapacak.

Yetiştirilmek üzere alınacak II. pilot adaylarında aranan şartları şöyle;

Genel Özellikler -T.C. Vatandaşı olmak, -En az 4 yıllık lisans mezunu olmak, -01.01.1984 ve sonrasında doğmuş olmak, -Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak, -Bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak, -Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, -Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, -Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak.

 

Yabancı Dil Yeterliliği Başvuru gerçekleştirmek isteyen adaylar öncelikli olarak son 2 yıl içerisinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı almış olmaları gerekecek. TOEFL (IBT) : 75 (speaking : min.20) IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6)

 

Sağlık Şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak. (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin edebilecek.)

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı