THY ve İşkur Kadın İstihdamı İçin İş Birliği Yaptı

Türk Hava Yolları kabin memuru olmak isteyen adaylar için İş Kurumu İl Müdürlüğü ile imzalanan protokolle işe alım yapacağını duyurdu.

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Yelmen tarafından imzalanan protokolle 700 kadın kabin memuru işe alınacağı duyuruldu.

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, söz konusu iş birliği ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Büyüyen filo ve uçuş ağımızla gelişimimizi sürdürüyoruz. Bu gelişim süresinde oluşan insan kaynağı ihtiyacını gereğince karşılaya bilmeye yönelik çalışmalarımızı titizlikle ele alıyor, yolculuğumuzda bizlere eşlik edecek yeni çalışma arkadaşlarımızla birlikte bu büyümenin sağlıklı ve sağlam normlarda devamını getirmeyi amaçlıyoruz. Kadın kabin memuru alımı iş ilanımızla yolcumuza doğrudan dokunan yüzümüz olan kabin memuru arkadaşlarımızı giderek genişleyen ailemizin bir ferdi olmaya davet ediyor, başarı hikayemizde katkı sahibi olmaya çağırıyoruz. “

Kabin Memuru Adayları Kriter ve Başvuru Detayları

Türk Hava Yolları‘nın iş ilanında kadın adaylardan sahip olması gereken bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterler;

  • Adayların güler yüzlü, iletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın olmaları
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları,
  • 01.01.1989 ile 31.12.1999 tarihleri arasında doğmuş olmaları,
  • En az lise mezunu olmaları,
  • İyi derece İngilizce bilmeleri,
  • Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv kaydı bulunmamaları,
  • Daha önce THY veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmaları,
  • 160-180 cm arası bir boya sahip olmaları,
  • THY kabin memuru üniforması giyildiğinde vücutlarının görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi bulunmamaları ve sağlık durumlarının uçuşa elverişli olmaları gerekiyor.

Yukarıdaki kriterlerin taşıyan adaylar başvurularını THY’nin resmi sitesi üzerinden yapabilecek. İnternet başvurusu dışından herhangi bir başvurunun ise kabul edilmeyeceği bilgisi verildi.

Etiketler

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı