İnsan Kaynakları

TRT Yetenek Programı ile 150 Kişiyi İşe Alacak

TRT yeni mezun programını bugün açıkladı.

TRT’nin yeni mezunlara yönelik istihdam programı “TRT Yetenek” için yeni iş ilanı yayınladı. TRT’nin yeni mezun programı ile gençler, hem sektörün ustalarıyla çalışma imkânı bulacak hem de TRT’de yeni işlerine ilk adımlarını atabilecek.

Hangi alanlarda işe alım yapılacak?

TRT’nin istihdam projesi ile toplamda 150 genç yetenek, “TV ve Radyo İçerik, TV ve Radyo Teknik Fonksiyonlar, Bilgi Teknolojileri, Pazarlama Stratejisi, Dijital Strateji, Kurumsal Fonksiyonlar ve Dijital İçerik” olmak üzere yayıncılıktan finansa, bilgi teknolojilerinden pazarlamaya 7 farklı alanda istihdam edilecek.

Kimler başvuru yapabilecek?

“TRT Yetenek” programı; üniversitelerin lisans bölümlerinden 2019 – 2020 akademik yılında mezun olacakları, 01.01.2017 tarihi itibarıyla lisans mezuniyeti elde edenleri, 01.01.1994 sonrasında doğan ve yayıncılık hayatında kariyer yapmayı hedefleyen gençleri kapsıyor. Kapsam içerisindeki tüm adaylar “TRT Yetenek” programına başvuru yapabilecek.

TRT Yetenek için nasıl iş başvurusu yapılacak?

TRT Yetenek programına başvuru yapmak isteyen gençler, 14 Nisan – 3 Mayıs 2020 tarihleri arasında trt insan kaynaklarının şu adresi üzerinden online olarak başvuru yapabilecek yapabilecek.

trt ise alim sureciSeçme yerleştirme süreci nasıl olacak?

TRT İnsan Kaynakları birimi tarafından sürdürülecek süreçte adaylar; “Genel Yetenek Sınavı, Yabancı Dil Sınavı, Video Mülakat, Grup Çalışması, Kişilik Envanteri, İnsan Kaynakları(İK) ve Birim Mülakatı”ndan oluşan 7 aşamalı değerlendirme sürecine tabi tutulacak.

İnsan Kaynakları ve Birim Mülakatı aşamasına kadar olan tüm adımlar online şekilde gerçekleşecek. Böylelikle koronavirüs tehdidinden izole bir şekilde tüm adaylar “TRT Yetenek” programına başvuru yapabilecek.

Adaylar projeyle ilgili tüm sorularını yetenek@trt.net.tr adresinden iletebilecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu