Türk Telekom Boğaziçilileri İş Hayatına Hazırlıyor

Boğaziçi Üniversitesi ile iş birliği yapan Türk Telekom, sektördeki tecrübesini üst düzey yöneticilerinin derslere konuşmacı olarak katılımıyla, 3. ve 4. sınıf Boğaziçi öğrencilerine aktarıyor. Türk Telekom, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine yönelik “Belirli Sektörlerde Güncel Eğilimler” dersi kapsamında, telekomünikasyon sektörünün dinamikleriyle sektördeki ulusal ve küresel gelişmeler aktarılıyor.

Türk Telekom üst düzey yöneticileri tarafından, 13 hafta sürecek olan seminer dersleri kapsamında öğrenciler, 360 derece telekomünikasyon deneyimi ve tüm yönleriyle telekom sektörünü tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Hem üniversite öğrencilerini sektörün güncel bilgisiyle buluşmasını hem de bu alanda çalışmak isteyen öğrencileri iş hayatına hazırlamayı hedefleyen Türk Telekom, kısa bir sure önce seminer derslerine başladı. Genel Müdür Yardımcısı ya da Direktör pozisyonundaki Türk Telekom yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilmesi planlanan seminer desleri yaz dönemine kadar devam edecek.

Seminer dersleri; Temel İşimiz, Teknoloji, Telekomünikasyon Sektörüne Genel Bakış, Telekomünikasyon Sektöründe Regülasyon ve Rekabet Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yaklaşımlar, Altyapı ve Operasyon Faaliyetleri, Güncel Pazarlama Yaklaşımları, Satış Kanalları Yönetimi, Kurumsal Satış ve İş Yönetimi, Entegre Bağlantı Yönetimi, Müşteri Deneyimi Yönetimi, Finansal Yönetim’i konu başlıkları ile gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki derste yaptığı konuşmada Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, “Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketi olarak; faaliyet gösterdiğimiz alanlarla sınırlı kalmıyor, insana yatırımı önceliklerimiz arasında görüyoruz. Sadece Türkiye değil tüm dünyada, 360 derece telekomünikasyon deneyimi sunan nadir şirketlerden biriyiz. Sektörümüzde bugüne kadar birçok ilki Türk Telekom başardı. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin şirketimize olan ilgisi kurumumuzun başarısını gösteriyor. Bu deneyimi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nde hem Türkiye’nin hem de şirketimizin geleceği olan gençlerle paylaşmak bize gurur veriyor. Türkiye’de nitelikli iş gücünün sağlanmasında üniversitelerle iş birliğinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda katma değeri yüksek; üniversite, reel sektör iş birliklerimizi artırarak tüm Türkiye’de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı