İnsan Kaynakları

Türkiye’deki İnsan Kaynakları Siteleri

Türkiye'deki tüm insan kaynakları iş ilanı sitelerini derledik.

İnternet üzerindeki insan kaynakları siteleri her gün artarak çoğalıyor. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında iş arayanlar ile işverenler kolay ve hızlı bir şekilde insan kaynakları sitelerinde birbirlerini buluyorlar.

İş aramak çoğu zaman sıkıntılı stresli bir aşamadan geçse bile teknolojinin aktif kullanılması öz geçmişlerin daha çabuk ulaşmasına olanak sağlıyor. Bu sayede de o uğraş veren iş arama serüvenleri geride kalıyor. Mevcut eğitiminizi tamamladınız, kendinize yeni bir dünya aralamanın zamanının geldiğini düşünüyor, kendi istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir iş aramanız gerekiyor. İşte bu noktada iş arama sürecini belli plan dahilinde ilerletmelisiniz. Yeteneklerinize ve eğitim durumunuza uygun yaratıcı bir cv ile en uygun pozisyona doğru şekilde varabilirsiniz. Bu aşamalardan sonra fark yaratarak bir adım öne geçersiniz.

İK Magazin olarak Türkiye’de faaliyet gösteren iş ilanı sitelerini derledik. Aradığınız işi hala bulamadıysanız tüm sitelere baktığınızdan bir kez daha emin olun.

Türkiye’deki insan kaynakları siteleri

 

1- KARİYER.NET (kariyer.net)

Türkiye’nin en bilinen kariyer sitelerinden biri olan Kariyer.net’in veri tabanında 2018 Ocak ayı itibariyle 24 milyonu aşkın özgeçmiş bulunuyor. Kariyer.net üyesi 75 binin üzerinde firma, ihtiyaç duyduğu iş gücünü Kariyer.net aracılığıyla arıyor. Beyaz yaka çalışanların daha çok tercih ettiği Kariyer.net 12 bölge ofisi ile müşteri ve adaylarına hizmet veriyor.

kariyernet 02 (1)

 

2- ELEMAN.NET (eleman.net)

2005 yılında kurulan Eleman.net 250.000 üye firmaya ve 10 milyondan fazla iş arayana hizmet veriyor. Bu portal üzerinden üyelik oluşturmanızın ardından kişisel bilgilerinizi, eğitim bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz alanların hazır şablon olarak belirlenmiş olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Eleman.net özellikle mavi yaka ve ara kademe pozisyonlarında en önemli kariyer sitelerinden biri olma yolunda ilerliyor.

eleman net 02 18

 

3- İŞKUR (iskur.gov.tr)

Genellikle kurumun merkezlerine yapılan doğrudan başvurularla bilinen Türkiye İş Kurumu aslında kendi internet sitesi üzerinden de iş başvurularını kabul ediyor. İŞKUR internet sitesi, her ne kadar yavaş çalışan ve kullanıcı dostu olmayan bir ara yüze sahip olsa da özellikle teşvik kapsamında işe alım yapacak işverenlerin kullandığı bir insan kaynakları portalı. Sanılanın aksine birçok ünlü marka işveren teşvikleri kapsamındaki işe alımlarını İŞKUR üzerinden yapıyor. Bu nedenle İŞKUR’un internet sitesindeki ilanlarda önemli markaların ilanlarına rastlamak mümkün.

Iskur 02.18

 

4- CV YOLLA (cvyolla.com)

Aradığınız işin insan kaynakları uzmanı tarafından anında incelendiği ve geri dönüşün en kısa zamanda yapıldığını düşünün.. CVyolla.com diğer internet sitelerinden farklı olarak üye olan kişinin kendi özel adresinden şirketlerin halka açık insan kaynakları adreslerine mail atmalarını sağlayan bir yapı üzerine kurulu. Cvyolla.com üzerinde yollanan başvurular üye şirketlerin aday havuzlarına doğrudan gidiyor. Bu da sadece söz konusu pozisyonu çalışan İK Uzmanının değil diğer tüm İK uzmanlarının iş arayan kişinin cv sini görüntülemesi demek.

cvyolla 02.18

 

5- LINKEDIN (linkedin.com)

2003 yılında kurulan sosyal ağ Linkedin, iş arayanlara, iş fırsatlarının yanı sıra sosyalleşme imkanı da sağlıyor. Linkedin, adayların iş aramanın yanında zaman da geçirebiliyor olması üzerine kurgulandığından hali hazırda bir iş yerinde çalışan herkes aslında potansiyel birer adaya dönüşüyor. Linkedin üyeleri güncel iş fırsatlarını takip ederken farklı güncel içeriklerinden de haberdar olabiliyor. Öte yandan site adaylara, yaptıkları paylaşımlarla iş bağlantıları kurabilme, kişisel marka bilinirliklerini arttırma gibi imkanlar da sunuyor.

linkedin 02.18

 

6- ELEMANONLİNE (elemanonline.com.tr)

2005 yılından bu yana basit yapısı ve kolay kullanımı ile hızla büyüyen Elemanonline, firmaları ve adayları bir araya getiriyor. Elemanonline’ın en önemli artısı firmaların belirli bir sayıda ücretsiz ilan verebilmesi. Site bu ayrıcalığı sayesinde hızlı eleman arayan franchise yapılarda çalışmak isteyebilecek adaylar için zengin iş fırsatları sunuyor.

eleman online 02.18

 

7- SECRETCV (secretcv.com)

2000 yılından bu yana faaliyet gösteren sitenin Kasım 2017 verilerine göre bünyesinde 22 milyon aday cv’si ve 65 bin firma bulunuyor.

secretcv 02.18

 

8- HEMEN İŞ (hemenis.com)

Adından da anlaşılacağı gibi hızlı şekilde iş arayan ve eleman arayan her iki tarafı da detaylarla uğraştırmadan bir araya getiren sitede lokasyona göre arama yapılarak iş ilanları bulunuyor.

hemenis

 

9- YENİBİR İŞ (yenibiris.com)

Sektörün en eski ve popüler sitelerinden biri olan Yenibiriş, yüzbinlerce kişi tarafından tercih ediliyor. İş arayan kadar, işvereni de destekleyen bir sisteme sahip olmasıyla birçok işveren tarafından kullanılan site mobil uygulaması ile adaylara bulundukları lokasyona yakın bölgedeki iş fırsatlarını listeliyor.

yenibiris 0218

 

10- İŞ BUL (isbul.net)

İşsizlerin, iş arayanların ve işinden memnun olmayanların bu konu hakkında ilgili ihtiyaçlarının karşılanması, diğer yandan firmalarında işçi bulmalarına kolaylık sağlayan isbul.net, tam bu noktada fayda sağlayabilecek bir insan kaynakları sitesi.

isbul 02.18

 

11- LESCARD (lescard.com)

Hem firmalar hem de iş arayanlar için şimdilik ücretsiz hizmet sunan site aynı zamanda bir iş arama motoru.

lescard site

 

12- İŞİN OLSUN (isinolsun.com) 

Kariyer.net’in iştiraki site aslında bir mobil uygulama. Site garson, aşçı, barista, temizlik görevlisi gibi hizmet sektörüne yönelik hızlı iş arayan adaylar için hizmet veriyor.

isin olsun ik

 

13- ELEMAN UZMANI (elemanuzmani.com)

40 binin üzerinde firmanın kullandığı siteyi 2018 Ocak ayı itibariyle 500 bin üzerinde aday tercih ediyor.

elemanuzmani com 02 18

 

14- PARİYER (pariyer.com) 

Part time dönemsel veya freelance iş arayanlara yönelik kurulan site, aynı zamanda hizmet almak isteyen bireysel müşterilerle de profesyonelleri buluşturuyor.

pariyer insan kaynaklari site

CV NASIL HAZIRLANIR?

 

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu