Yeni Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Oldu

Daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak faaliyet gösteren 2 bakanlık yeni sistemde birleştirilerek Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı oldu. Yeni sisteme geçiş aşamasında Resmi Gazete yayımlanan 703 sayılı KHK ile değiştirilerek tek bir çatı altında birleştirilen bakanlığın başındaki isim ise belli oldu. Yeni sistemden önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini Fatma Betül Sayan Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini ise Jülide Sarıeroğlu yürütüyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın merakla beklenen yeni kabineyi açıklaması ile yeni sistemdeki ilk Bakanlar belli oldu. Buna göre Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı görevine Zehra Zümrüt Selçuk‘u atandı. 

Yeni Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

1979 Ordu doğumlu Zehra Zümrüt Selçuk, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tam bursu olarak ekonomi üzerine tamamladı. Amerika Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına bulunan Zehra Zümrüt Selçuk‘un, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı bulunuyor. 2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk, Kadın ve Demokrasi Derneği Ankara Temsilcisi olarak görev alıyordu. Zehra Zümrüt Selçuk ayrıca Eski Turizm Bakanı Atilla Koç’un kızı.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı