İnsan Kaynakları

Yetenek Kapısı Kullanıcı Sayısı 2 Milyona Yaklaştı

Yetenek Kapısı'na 1 milyon 800 bin öğrenci ve mezun ile 10 binin üzerinde işveren kayıtlı olduğu açıklandı. Yetenek Kapısı kullanıcı sayısı 2 milyon kullanıcıya yaklaştığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkan Doç. Dr. Salim Atay, Van’da düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na katıldı. Atay, fuarın üniversiteli gençlerin istihdam edilebilirliklerini artırmayı, iş ve staj imkanlarına eşit erişim sağlamayı ve gençlere yeteneklerini hissettirmeyi amaçladığını belirtti. Atay, Türkiye genelinde tüm üniversitelere kurulan Kariyer Merkezleri ve dijital platform olan Yetenek Kapısı’nın, gençlerin iş hayatına hazırlanmalarına destek olduğunu vurguladı.

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nın coşkulu bir katılımla gerçekleştiğini ifade eden Atay, 11 ilde düzenlenen bu etkinliklerin, özellikle merkeze uzak bölgelerdeki gençlere fırsat eşitliği sunmayı amaçladığını belirtti. Ayrıca, Ulusal Staj Programı ile gençlere objektif, şeffaf ve fırsat eşitliği sunan bir sistem çerçevesinde hizmet verdiklerini ve ülkedeki her genci yetenek olarak kabul ettiklerini ifade etti. Atay ayrıca yetenek kapısına şimdiye kadar dünya üniversitelerinden 2 bin 600’den fazla öğrencinin kaydolduğunu ve şu an sisteme 1 milyon 800 bin öğrenci ve mezun ile 10 binin üzerinde işveren kayıtlı olduğunu belirtti.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu