İş Dünyası

Beach Ofis Dönemi Başlıyor

Türkiye'de son yıllarda yaygınlaşan ve pandemiyle birlikte kullanımları daha da artan açık ofis (co-working) sistemlerinden sonra şimdi de 'beach ofis' dönemi başlıyor.

Pandemiyle birlikte değişen iş hayatında açık ofis (co-working) sistemlerine rağbet arttı. Son 10 yılda Türkiye’de yaygınlaşan açık ofis sistemlerinde şimdi de ‘beach ofis’ dönemine geçiliyor. Bu alanda hizmet veren Workinton, Akyaka ve Kilyos’ta beach ofisler açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de co – working (açık ofis) sektöründe faaliyet gösteren Workinton, yeni şubelere odaklandı.
Halihazırda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Doha’daki şubelerle 18 lokasyonda hizmet veren Workinton, yaz aylarında iki sahil lokasyonunu devreye alıyor. ‘Workinton Kilyos Burc Beach’ ve ‘Workinton Akyaka’ önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek. Eylülde Bomonti ve Lotus şubeleri açılacak.

Workinton CEO’su Enis Cevahircioğlu, “Home ofis konseptini, beach ofis konseptine dönüştürüyoruz. Akyaka ve Kilyos’ta beach ofislerimiz olacak. 80 metrekare bir alan ama hızlı internet, ergonomik çalışma imkanı sunacağız” dedi.

Umman, Azerbaycan, Romanya ve Ukrayna ile ilgilendiklerini söyleyen Cevahircioğlu, Umman’da anlaşma yapıldığını ve inşaatın başlayacağını kaydetti. Yurtiçinde Gaziantep, Eskişehir, Antalya’nın radarda olduğunu aktaran Cevahircioğlu, 2022’de her şeyin hızlanmasını beklediklerini vurguladı. Salgın öncesi bu alanda 8-10 firma olduğunu kaydeden Cevahircioğlu, “Dünyada bu sektör metrekare olarak her yıl yüzde 20 büyürken, salgınla birlikte yüzde 40 seviyesine çıktı. Türkiye’de inanılmaz bir talep var. Bize de çok fazla franchise talebi geliyor” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu